Yıllardır bitirilemeyen okulun inşaatında sona gelindi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun yarım kalan inşaatı neredeyse tamamlanmak üzere. Yaklaşık 2 ay içerisinde bitirilmesi planlanan okul inşaatının eğitim-öğretim yılının ikinci yarısına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Burak Alper Kuş
Yıllardır bitirilemeyen okulun inşaatında sona gelindi

Yatağan’a yapımına 10 yıl önce başlanan fakat daha sonra inşaatı duran Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksekokulu’nun “bitmez” denilen inşaatında sona gelindi. Yüklenici firmanın aralıksız süren çalışmaları neticesinde inşaat bitme noktasına geldi.

Toplam 60 bin metrekare alan üzerine yaklaşık 6 bin metrekare kapalı alan olarak yapımı süren okulun yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Bina inşaatın yanı sıra okul çevre düzenlemesi de yapılmaya başlandı.

Eğitim-öğretim yılının ikinci yarısına yetiştirilmeye çalışılan okulda 10 derslik, 1 bilgisayara laboratuvarı, 4 laboratuvar ve atölye, 1 amfi, 1 teknik çizim atölyesi, 1 kütüphane, 1 fuaye alanı, 1 yemekhane, 1 kantin, 1 sığınak olmak üzere çağın bütün ihtiyaçları karşılanacak.

Öte yandan elde edilen bilgilere göre, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nda yeni programlar açılacak. Programların netleşmesiyle yeni programları kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
CAN EREN
CAN EREN - 1 yıl Önce

MEZARLIK MANZARALI,MERMER FABRİKALARI SENFONİSİ İLE TAM EĞİTİM YERİ ŞEÇEN ZİHNİYET..OKULA GDEYİM DERKEN KAYIRLIDAN ÇİNE YOL DÖNÜŞÜNE GİDİLEBİLİR

ali kara
ali kara - 1 yıl Önce

Üniversite el koymasaydı, inşaat daha kaç yıl sürerdi kim bilir?

duhan seyitoğlu
duhan seyitoğlu - 1 yıl Önce

manzaraya değil eğitim kalitesine bakalım. muğla sıtkı koçman üniversitesi hocalarının kalitesi ile hep ön plandadır. öğrencileri camdan değil tahtaya bakıtın arkadaşlar. böyle bi okul kazandırıldığı için ve çok hızlı yapılan inşaat için yetkililere teşekkür ederim. emeğinize sağlık..

Fuat demir
Fuat demir - 1 yıl Önce

Okul yeri güzel daha iyisi can sağlığı. Yetkililere teiekkür ederim

SIRADAKİ HABER