50 bin lira “Sıfır” faizli işletme kredisi faiz desteği için esnaf ikinci şans

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) yönelik 2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği başvuruları başladı. KOBİ’lerin 10-20 Şubat tarihleri arasında başvuru yapabilecekleri duyuruldu.

50 bin lira “Sıfır” faizli işletme kredisi faiz desteği için esnaf ikinci şans
 Kredi üst limitinin 50 bin lira olduğunu belirten Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, “Kredinin vadesi 12 ay ödemesiz olmak üzere 3’er aylık eşit taksitler halinde ödemeli olmak üzere 36 aydır. KOBİ’ler 10-20 Şubat 2017 tarihleri arasında //sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr internet adresinden doğrudan başvuru yapabilirler” dedi.

2016 yılında KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği’ne başvuru yapan İşletmelerin tekrar başvuru yapmasına gerek olmadığını hatırlatan Kuzu, önceki başvuruların geçerli olacağını söyledi.

Kuzu, KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine başvuru yapmak için KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olma şartı aranmayacağını dile getirerek, “KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmayan işletmelerin kredi faizi desteğine hak kazanmaları durumunda kredi kullanımından önce KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları ve onaylı KOBİ bilgi beyannamelerini oluşturmaları gereklidir” dedi.

Başvuru yapan işletmelerin güvenlik soruşturmasından da geçirileceğini belirten Kuzu, “İşletmeler çalışan sayısı ve net satış hasılatı daha az olan işletmeden başlayarak sıralanacaktır. 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren kredi faizi desteğine hak kazanan işletmelere SMS ve bilgilendirme e-postası gönderilecektir. Bu aşamadan sonra kredi faizi desteğine hak kazanan işletmeler bankalara başvurarak kredi işlemlerini başlatabileceklerdir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95