17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Girişimciye 50 bin lira hibe, 100 bin lira kredi

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve KOSGEB işbirliğiyle Yatağan ilçesinde girişimcilik eğitimi verileceği bildirildi.

30 Mart 2018 Cuma 08:46
Bu haber 1824 kez okundu
Girişimciye 50 bin lira hibe, 100 bin lira kredi

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muğla Müdürlüğü işbirliğiyle Yatağan ilçesinde girişimcilik eğitimi verilecek.

Oda Başkanı Mustafa Kuzu tarafından yapılan açıklamada, KOSGEB işbirliğiyle düzenledikleri kursla, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Bugüne kadar çok sayıda kurs düzenleyerek ilçedeki girişimcilerin artışına olanak sağladıklarını anımsatan Kuzu, “Sağlam temellerle esnaflık hayatına girmek isteyenlere verilecek eğitimde, ticaret hayatının incelikleri, prosedürleri, gerekli hesaplamalarının nasıl yapılacağın anlatılacak. Devlet tarafından desteklenmekte olan 50 bin lira hibe, 100 bin lira kredi imkanından yararlanmak isteyen esnaf adaylarının Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminden sonra destek kapıları açılacaktır. Nisan ve mayıs düzenlenmesi planlanan kursa katılmak isteyen girişimci adaylarının odamıza müracaat etmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV