Girişimciye 50 bin lira hibe, 100 bin lira kredi

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve KOSGEB işbirliğiyle Yatağan ilçesinde girişimcilik eğitimi verileceği bildirildi.

Girişimciye 50 bin lira hibe, 100 bin lira kredi
Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muğla Müdürlüğü işbirliğiyle Yatağan ilçesinde girişimcilik eğitimi verilecek.

Oda Başkanı Mustafa Kuzu tarafından yapılan açıklamada, KOSGEB işbirliğiyle düzenledikleri kursla, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Bugüne kadar çok sayıda kurs düzenleyerek ilçedeki girişimcilerin artışına olanak sağladıklarını anımsatan Kuzu, “Sağlam temellerle esnaflık hayatına girmek isteyenlere verilecek eğitimde, ticaret hayatının incelikleri, prosedürleri, gerekli hesaplamalarının nasıl yapılacağın anlatılacak. Devlet tarafından desteklenmekte olan 50 bin lira hibe, 100 bin lira kredi imkanından yararlanmak isteyen esnaf adaylarının Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminden sonra destek kapıları açılacaktır. Nisan ve mayıs düzenlenmesi planlanan kursa katılmak isteyen girişimci adaylarının odamıza müracaat etmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER