KOSGEB’ten KOBİ’lere 50 bin liralık destek

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası, KOSGEB’in KOBİ’ler için 50 bin liraya varan İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği vereceğini bildirdi.

KOSGEB’ten KOBİ’lere 50 bin liralık destek
 Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında, Ülkemizde, yakın coğrafyamızda ve dünyada son dönemde yaşanan olaylar, iç ve dış kaynaklı gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşayan KOBİ’lerimize yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği uygulaması planlandığını açıkladı.

Kuzu, “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” programından faydalanabilmenin ilk şartının ise KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerektiğini söyledi.

Kuzu, programdan yararlanmak isteyen bütün KOBİ’lerin bir an önce KOSGEB veri tabanına ücretsiz kayıt yaptırmaları gerektiğinin önemle altını çizdi.

Kuzu, program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50 bin lira olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirterek, kredi vadesinin ise, ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay şeklinde faizsiz olacağını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95