15 Ağustos 2018 Çarşamba

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

KOSGEB’ten KOBİ’lere 50 bin liralık destek

Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası, KOSGEB’in KOBİ’ler için 50 bin liraya varan İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği vereceğini bildirdi.

16 Aralık 2016 Cuma 12:05
Bu haber 3686 kez okundu
KOSGEB’ten KOBİ’lere 50 bin liralık destek

 Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında, Ülkemizde, yakın coğrafyamızda ve dünyada son dönemde yaşanan olaylar, iç ve dış kaynaklı gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşayan KOBİ’lerimize yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği uygulaması planlandığını açıkladı.

Kuzu, “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” programından faydalanabilmenin ilk şartının ise KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerektiğini söyledi.

Kuzu, programdan yararlanmak isteyen bütün KOBİ’lerin bir an önce KOSGEB veri tabanına ücretsiz kayıt yaptırmaları gerektiğinin önemle altını çizdi.

Kuzu, program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50 bin lira olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirterek, kredi vadesinin ise, ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay şeklinde faizsiz olacağını açıkladı.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV