18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

“Küresel piyasalar, Türkiye’ye etkileri ve güncel ekonomik gelişmeler” konulu konferans düzenlendi

Muğla’da, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası(MUTSO) ve Türkiye Ekonomi Bankası(TEB) Yatırım AŞ işbirliğinde, “Küresel Piyasalar, Türkiye’ye Etkileri ve Güncel Ekonomik Gelişmeler” konulu konferans düzenlendi.

11 Ağustos 2016 Perşembe 11:58
Bu haber 2558 kez okundu
“Küresel piyasalar, Türkiye’ye etkileri ve güncel ekonomik gelişmeler” konulu konferans düzenlendi

 Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ile Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Yatırım AŞ, MUTSO üyelerine yönelik konferans düzenledi.

MUTSO hizmet binasındaki konferans salonunda düzenlenen konferansta, TEB Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Baturalp Candemir, Genel Müdür Yardımcısı Mete Yüksel ve Araştırma Direktörü Işık Ökte tarafından “Küresel Piyasalar, Türkiye’ye Etkileri ve Güncel Ekonomik Gelişmeler” konularında değerlendirmeler yapıldı.

Konferansa, MUTSO Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları Mustafa Ercan ve Mehmet Dişcigil’in yanı sıra oda üyeleri katıldı.

TEB Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Baturalp Candemir, yaptığı konuşmada, firma olarak bankacılıktan ziyade yatırıma odaklandıklarını söyledi.

FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin ekonomide olumsuz bir hava oluşturduğunu belirten TEB Yatırım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mete Yüksel, bu durumun bu zamana kadar hiç olmadığı kadar politik bir barış ortamını da beraberinde getirdiğini vurgulayarak, “Piyasaya negatif bakmak için herhangi bir neden görmüyoruz” dedi.

TEB Yatırım A.Ş. Araştırma Direktörü Işık Ökte ise Türk Lirasının değer kaybetme sürecine ilişkin verdiği bilgilerin ardından, Dolar ve Euro’nun durumu, FED’in faiz artırımına ilişkin yapılan açıklamalarının etkileri ve değerli madenlerin değer kaybetmesine sebep olacak gerekli şartların şuanda görünmediğine ilişkin bilgi verdi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV