15 Ağustos 2018 Çarşamba

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

MUTSO, ekonomik durgunluk ve krize çare arıyor

Yatağan ilçesinde, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası(MUTSO) tarafından “Girişimciler ekonomik durgunluk ve kriz dönemlerinde ne yapmalı?” konulu konferans düzenlendi.

13 Aralık 2016 Salı 12:29
Bu haber 2672 kez okundu
MUTSO, ekonomik durgunluk ve krize çare arıyor

 Yatağan ilçesinde, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası(MUTSO), ulusal ve uluslararası ekonomik durumu ve göstergelerini, kriz, krizin sebepleri ve etkilerini, kriz dönemlerinde girişimcilerin neler yapması gerektiğini açıklama ve geleceğe ilişkin beklentileri ve krizin sunduğu fırsatları ortaya koymak amacıyla, “Girişimciler ekonomik durgunluk ve kriz dönemlerinde ne yapmalı?” konulu konferans düzenlendi.

MUTSO akademik danışması Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet Marangoz’un konuşmacı olduğu konferansa, MUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Murat Can, Oda Meclisi üyeleri Mustafa Kale, Erbil Özdemir, oda üyeleri ve az sayıda esnaf katıldı.

Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün toplantı salonunda düzenlenen konferansa, ilçedeki esnafların ve iş adamlarının ilgi göstermediği gözlendi.

Konferansta, kriz anında neler yapılması ve yapılmaması gerektiğini anlatan Marangoz, “Genellikle acemi sürücülerde karşılaşılan donma, kilitlenme, ellerini direksiyondan alıp arka koltuğa kaçma eğilimi türü bir duruş sergilenmemelidir. Bizi kurtaracak olanın ürettiğimiz ürün ya da hizmeti satmak olduğunu akıldan çıkarmamalıyız. Durgunlukta yapılacak en doğru iş, bir komite kurmak ve tüm maliyetleri gözden geçirmektir. Kriz yönetiminde en büyük rol girişimcilere ve liderlere düşüyor. Onların her hareketi, her uygulaması kritik önem kazanıyor” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV