MUTSO, ekonomik durgunluk ve krize çare arıyor

Yatağan ilçesinde, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası(MUTSO) tarafından “Girişimciler ekonomik durgunluk ve kriz dönemlerinde ne yapmalı?” konulu konferans düzenlendi.

MUTSO, ekonomik durgunluk ve krize çare arıyor
 Yatağan ilçesinde, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası(MUTSO), ulusal ve uluslararası ekonomik durumu ve göstergelerini, kriz, krizin sebepleri ve etkilerini, kriz dönemlerinde girişimcilerin neler yapması gerektiğini açıklama ve geleceğe ilişkin beklentileri ve krizin sunduğu fırsatları ortaya koymak amacıyla, “Girişimciler ekonomik durgunluk ve kriz dönemlerinde ne yapmalı?” konulu konferans düzenlendi.

MUTSO akademik danışması Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet Marangoz’un konuşmacı olduğu konferansa, MUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Murat Can, Oda Meclisi üyeleri Mustafa Kale, Erbil Özdemir, oda üyeleri ve az sayıda esnaf katıldı.

Yatağan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün toplantı salonunda düzenlenen konferansa, ilçedeki esnafların ve iş adamlarının ilgi göstermediği gözlendi.

Konferansta, kriz anında neler yapılması ve yapılmaması gerektiğini anlatan Marangoz, “Genellikle acemi sürücülerde karşılaşılan donma, kilitlenme, ellerini direksiyondan alıp arka koltuğa kaçma eğilimi türü bir duruş sergilenmemelidir. Bizi kurtaracak olanın ürettiğimiz ürün ya da hizmeti satmak olduğunu akıldan çıkarmamalıyız. Durgunlukta yapılacak en doğru iş, bir komite kurmak ve tüm maliyetleri gözden geçirmektir. Kriz yönetiminde en büyük rol girişimcilere ve liderlere düşüyor. Onların her hareketi, her uygulaması kritik önem kazanıyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95