Vestel’in 1250’nci mağazası Yatağan’da açıldı

Vestel Ticaret AŞ’in bin 250’nci mağazası, Yatağan ilçesinde törenle açıldı. Şuayip ve Mehmet Avcı’nın işlettiği mağazanın açılışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Vestel’in 1250’nci mağazası Yatağan’da açıldı
Şuayip ve Mehmet Avcı işletmeciliğinde faaliyet gösteren Avcılar Ticaret’in, Yatağan ilçesindeki ikinci Vestel Bayisi düzenlenen törenle açıldı.

Yeni Mahalle İnönü Bulvarı Turan Apartmanı’nda düzenlenen törene, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, CHP Muğla Başkanı Mürsel Alban, Vestel Ticaret AŞ Yurt İçi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ergün Güler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, törende yaptığı konuşmada, “Vestel, diğer markalarla mukayese ettiğimizde piyasaya çıkalı kısa bir zaman olmasına rağmen çok hızlı yol alan milli bir şirketimizdir. Onunla gerçekten gurur duyuyoruz. Vestel, özellikle ar-ge çalışmalarıyla yeni teknoloji üretme ve ürettiklerini halkımıza sunma konusunda çok önemli görevler yapıyorlar. Sadece montaj olarak değil, ürettiği teknolojiyi ürünlerine yansıtıp bizlere sunuyorlar. Bu yüzden Vestel markası bizim için ayrı bir önem taşıyor” diye konuştu.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek de, “Vestel, yüzde yüz yerli bir firmadır. Yerli markaların bayilerinin ve mağazalarının artması, bizi gururlandırıyor. Bu yatırımı yapan işyeri sahiplerini yürekten kutluyorum. Açılan her bir mağaza ve bayi, yeni istihdamlar demektir. Muğla, istihdamda çok önemli bir başarıya imza attı. Bu mağazaların açılışı da ek bir istihdam demektir” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık de, “Yatağanımıza, Muğlamıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Avcılar Ticaret’in Yatağan’daki ikinci Vestel Bayisi’ni açıyoruz. Menteşe ve Milas ilçelerinde de bayileri var. Çalışarak ve emek harcayarak bu noktaya geldiler” dedi.

Vestel Ticaret AŞ Yurt İçi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ergün Güler ise, “Dünyada 155 ülkeye ihracat yapan ve 16 bin kişinin istihdam edildiği Vestel ailesi adına burada Türkiye’deki bin 250’nci mağazamızı açmanın heyecanını yaşıyoruz. Milli bir şirket olarak burada satılan her bir ürün sadece ciro demek değil, istihdam demektir. Türkiye ekonomisine katkı sağladıkları katkı için Şuayip ve Mehmet Avcı’ya teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesilirken, konuklara sürpriz hediyeler verildi.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER