Yatağan Termik Enerji Üretim, “Cirosunu en çok artıran şirket” oldu

Capital Dergisi'nin bu yıl 19’uncusunu düzenlediği “En Büyük 500 Özel Şirket” araştırmasının sonuçlarını açıklandı. Araştırmada, Yatağan Termik Enerji Üretim, “Cirosunu en çok artıran şirketler” arasında yer aldı.

Yatağan Termik Enerji Üretim, “Cirosunu en çok artıran şirket” oldu
 Capital Dergisi tarafından düzenlenen Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi Araştırması'nın sonuçları İstanbul'da düzenlenen törenle açıklandı. Türkiye'nin en büyük şirketleri Tüpraş, OMV Petrol Ofisi ve Türk Hava Yolları (THY) olarak belirlendi. En büyük şirketin Tüpraş, en çok kâr edenin THY, en çok istihdam sağlayanın Türk Telekom ve ihracat liderinin de Ford Otosan olduğu belirtildi.

Bloomberg'de yer alan habere göre, törende, araştırma kapsamında ciro, karlılık, ihracat ve istihdam rakamlarına göre değerlendirilen şirketlere 8 kategoride 24 ödül verildi.

Araştırmada Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir zeminde büyümesine katkı sağlayan şirketler ciro büyüklüğüne göre sıralanıyor. Buna göre, Türkiye'nin en büyük şirketleri Tüpraş, OMV Petrol Ofisi ve THY, "Türkiye'nin En Büyük Şirketleri" olurken, Yatağan Termik Enerji Üretim, Cengiz Enerji ve Kipaş Kağıt Sanayi İşletmeleri de "Cirosunu En Çok Artıran Şirketler" arasında yer aldı.

"En Çok Kar Eden Şirketler" kategorisinde THY, Turkcell ve Tüpraş, "Karını En Çok Artıran Şirketler" kategorisinde ise Borusan Lojistik Dağıtım, Plasmar Plastik ve Eser Taahhüt ilk 3 sırayı paylaştı.

"En Çok İhracat Yapan Şirketler" Ford Otosan, Tüpraş ve Oyak Renault, "İhracatını En Çok Artıran Şirketler" ise Mobiltel, Melike Tekstil ve Koluman Motorlu Araçlar oldu.

"En Çok İstihdam Sağlayan Şirketler" kategorisinde Türk Telekom, BİM Birleşik Mağazalar ve LC Waikiki Mağazacılık, "İstihdamını En Çok Artıran Şirketler" kategorisinde ise Aksa Elektrik, Altın Ateş Kimya ve Gediz Elektrik Perakende Satış yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95