15 Ağustos 2018 Çarşamba

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Yatağan’da girişimcilik eğitimi başladı

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile genç girişimcilere yönelik başlatılan eğitimler devam ediyor.

17 Nisan 2017 Pazartesi 23:33
Bu haber 2840 kez okundu
Yatağan’da girişimcilik eğitimi başladı

 Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile genç girişimcilere yönelik başlatılan eğitimler, düzenlenen mülakatın ardından Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda başladı.

MUTSO tarafından sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde hazırlanan 32 saatlik kurs sonrasında girişimciler, KOSGEB’den alacakları hibe ve krediler ile kendi iş yerini kurarak ülke ekonomisine katkıda bulunabilecek.

Yrd. Doç. Emin Uzun tarafından dört gün boyunca verilecek eğitimde, birçok sahada kendi işini kurmak isteyen kursiyerlere eğitim veriliyor. Eğitimde, proje hazırlama ve işe atılmada izlenecek yol konusunda ipuçları veriliyor.

Eğitimin sonunda belgelerini alacak olan kursiyerlere, açacakları yeni işletmeleri için KOSGEB Yeni Girişimcilik Destek Programı kapsamında makine teçhizat ve işletme gideri harcamalarına 50 bin lira hibe, 100 bin lira geri ödemeli destek başvurusu yapma hakkı kazanmış olacak.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV