Yatağan kırmızı, Muğla kıpkırmızı!

Yatağan ilçesindeki aktif koronavirüslü hasta sayısında ciddi bir artış yaşanırken, vaka oranın 10 binde 125 olduğu, Muğla genelindeki oranının ise bunun çok daha üstünde olduğu öğrenildi.

Yatağan kırmızı, Muğla kıpkırmızı!

Mart ayının gelmesiyle birlikte vaka yoğunluğuna göre normalleşme süreci başlarken, Muğla yüksek riskli iller arasında yer aldı. Yüksek riskli illerin tabi oldukları normalleşme sürecinin daha iyi şartlara getirilmesi için il genelinde çalışmalar yürütülürken Yatağan’da da Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü’nün makamında bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Resul Murat Kılıçarslan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Emre Arslan ve İlçe Sağlık Müdürü Fırat Yazıcı katıldı.

Yapılan toplantı sonucunda, ilçedeki vaka oranın 10 binde 125’e yükselmesi nedeniyle bir dizi yeni tedbir getirilirken, bunlardan en dikkat çekeni ise halka açık ortamlarda lokma dökülmesi ve dağıtılmasının yasaklanması oldu.

İlçedeki vaka sayısının düşürülmesi için denetimlerin sıklaştırılması talimatını veren Kökçü, kurum amirlerinin ve personellerinin sahada yaptıkları denetimlerin artırılmasını ve kolluk kuvvetlerinin akşam gerçekleştirdikleri denetimlerin sürekli hale gelmesi talimatını verdi.

Toplantıda Muğla’nın vaka oranının çok ciddi noktalara geldiğine vurgu yapılırken, bu oranın düşürülmesi için fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Ziraat Odası denetimlere destek veriyor

Öte yandan, ilçedeki denetimler aralıksız sürüyor. Yatağan Ziraat Odası Başkanlığı personellerinin katılımıyla sorumluluk alanındaki işletmeler ziyaret edilerek vatandaşlar sosyal mesafe, maske ve hijyen konularında uyarılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96