Zeybekoğlu: “Hükümetin üçüncü ortağı, suç örgütleridir”

Yatağan ilçesinde ziyaretlerde bulunan CHP Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu, yaptığı açıklamada, “Biz iktidarın iki ortaklı olduğunu biliyorduk. Ama şimdi görüyoruz ki hükümet üç ortaklıymış. Üçüncü ortak da mafyadır.” dedi.

Zeybekoğlu: “Hükümetin üçüncü ortağı, suç örgütleridir”

CHP Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu, beraberinde Parti Meclis Üyesi Gizem Sayar Özcan ile partisinin Yatağan Başkanlığını ziyaret etti. İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, belediye meclisi üyeleri ve yönetim kuruluyla bir araya gelen Zeybekoğlu, daha sonra bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Zeybekoğlu, ziyaretleri sırasında, Muhtarlar Derneği, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yatağan Temsilciliği, Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi, Şoförler Odası ve Devlet Hastanesini ziyaret ederek, kurum ve kuruluş yetkilileriyle görüştü.

Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Zeybekoğlu, “Parti olarak sürekli ilçeleri ziyaret ediyoruz ve partililerimizle ve vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bu ziyaretlerimizin temel amacı, halkımızın sorunlarını dinlemek ve bu sorunlara çözüm üretmektir. Artık iktidar görevini yapamamaktadır, ekonomiyi yönetememektedir. Bir an önce seçim yapılmasını ve ülkemizin refaha ulaşmasını istiyoruz. Ülkemizin bütün kaynakları maalesef sadece belirli kesimlere verilmektedir. Biz iktidara geldiğimizde bu kaynaklar halkımıza verilecektir” diye konuştu.

Zeybekoğlu, yarın seçim olacakmış gibi çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Türkiye’nin en önemli ikinci sorunu ekonomidir ama bunun yanında dış politika çok önemlidir. Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesinden vazgeçilmiştir. Ülkemizin dünya genelindeki güvenilirliği kaybolmuştur. Artık ülkemizde demokrasi yoktur, ülkemizde tek adam rejimi vardır. Demokrasi olmadığı sürece, ülkemizdeki hiçbir sorunun çözülemeyeceğini düşünüyoruz” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in sosyal medyada yayınladığı video serisine de değinen Zeybekoğlu, “Biz iktidarın iki ortaklı olduğunu biliyorduk. Ama şimdi görüyoruz ki hükümet üç ortaklıymış. Üçüncü ortak da mafyadır. Bu konuda konuşmak bile beni çok rahatsız ediyor. Ama gerçek budur. Hükümetin üçüncü ortağı, suç örgütleridir” ifadesinde bulundu.

“Hukuka olan güven zedelenmiştir”

Parti Meclis Üyesi Özcan ise, yaptığı açıklamada, “Artık Türkiye için seçim bir zorunluluk haline gelmiştir. Ekonomiden işsizliğe, eğitimden tarıma ve turizme kadar birçok sorunla karşı karşıyayız. İlimiz bir turizm şehridir. Hükümetin pandemiyi yönetemediği aşikardır. Ayrıca son günlerde yaşanan organize suç örgütüyle bir bakanın arasında yaşanan gerginlik, ülkedeki hukuka olan güveni de zedelemiştir. Türkiye’de hukukun etkin olduğu bir düzenin acilen tesis edilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96