1 Mayıs’ı Gündoğdu Meydanı’nda kutladılar

Maden-İş ve Tes-İş sendikalarının Yatağan şubelerine bağlı maden ve enerji işçileri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün TÜRK-İŞ, DİSK, KESK, TMMOB, Tabip Odası ve İzmir Barosu’nun İzmir’deki Gündoğdu Meydanı’nda ortaklaşa düzenledikleri mitinge katıldılar.

1 Mayıs’ı Gündoğdu Meydanı’nda kutladılar

Kortejler halinde miting alanına giren maden ve enerji işçileri pankartlar açarak birlik, beraberlik ve mücadele mesajı verdiler.

Binlerce işçinin katıldığı mitingde EYT, kıdem tazminatı, zorunlu BES uygulamasına dikkati çeken sloganlar atılarak tepkiler gösterildi.

1 Mayıs meydanlarından aldıkları güçle aydınlık yarınları, emeğin birleşik mücadelesiyle kuracaklarını dile getiren Maden İşçileri Sendikası Yatağan Şubesi Osman İlhan, “Üreten biziz, yöneten de biz olacağız" dedi.

Elbistan'dan Şanlıurfa'ya giden işçileri taşıyan otobüsün trafik kazası geçirmesi sonucu hayatını kaybedenler Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileyen İlhan, “Biz her zaman örgütlü gücünü koruyan işçilerimizin yanında olacağız. İşçilerimizin haklarını her zaman onlarla birlikte koruyarak emek mücadelesinin yanında olacağız” dedi.

TÜRK-İŞ Muğla İl Temsilcisi ve TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ise, “1 Mayıs İşçi Bayramının tüm üyelerimize, alın teriyle geçinen emekçilere kazanımlar getirmesi dileğiyle, yaşasın 1 Mayıs İşçi Bayramı, Yaşasın 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER