“1 yılda 260 bin metrekare kilitli parke taşı döşemiş olacağız”

Yatağan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen, muhtar, güvenlik ve eğitim güvenliği toplantısında konuşan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, göreve geldikleri günden bu yana 141 bin metrekare kilitli parke taşı döşediklerini, bu rakamı birinci görev yılının sonuna gelmeden 260 bine çıkaracaklarını söyledi.

“1 yılda 260 bin metrekare kilitli parke taşı döşemiş olacağız”

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek başkanlığında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda muhtar, güvenlik ve eğitim güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Çiçek’in yanı sıra Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Yavuz Selim İnan, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, okul müdür ve idarecileri ile okul aile birliği temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Çiçek, “Bu toplantı ile mahalle muhtarlarımız, taleplerini bize ve belediye başkanımıza iletebilir. Güvenlik toplantısı marifetiyle de ilçemizdeki sorunları konuşacağız. Bu toplantıların çok olumlu geçtiğini düşünüyorum. Bu toplantılar dışında da muhtarlarımızla da sık sık bir araya gelerek mahallelerimizdeki sorunların çözüme kavuşturulması için çalışıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Toksöz ise, bu toplantıların yanı sıra kendilerinin de aylık olarak muhtarlarla toplantılar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Neredeyse tüm mahallelerimizdeki çalışmalarımız devam ediyor. Düğün yerleriyle ilgili eksik olan yerleri ikiye böldük ve ihale yapacağız. Bunların bir kısmını kendimiz, bir kısmını ise yüklenici firma kanalıyla yapacağız. Bugüne kadar 141 bin metrekare civarında kilitli parke taşı döşedik. KIRDES programıyla Valiliğimiz tarafından 45 bin metrekare daha taş verildi. 25 bin metrekarelik 5 kırsal mahallemizin ihalesini yapmıştık. Hacıyakası için de devletimizden 36 bin metrekare taş almıştık. 141 bin metrekare döşedik ama elimizde daha yaklaşık 120 metrekare taşımız var. Bunlarla birlikte 1 yıl içerisinde yaklaşık 260 bin metrekare taş döşemiş olacağız. Sanayi sitemizin yollarının yapılmasıyla ilgili valimiz 1 milyon liralık bir ödenek verdi. Eksikliklerin tamamını tespit ettik, bu eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarımız sürüyor. Kısa sürede birçok sorunun üstesinden geleceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68