1088 Çiftçi Yardım Bekliyor

Gökgedik Köyü’ne baraj yapılması için başlatılan imza kampanyası sonucunda toplanan imzalı dilekçeler Yatağan Kaymakamlığı’na ve TBMM’ye gönderilirken, toplam 1088 çiftçinin dilekçenin altına imzasını attığı öğrenildi.

1088 Çiftçi Yardım Bekliyor
 Yatağan’a bağlı Yeşilbağcılar ve Turgut beldelerinin yanı sıra, Gökgedik, Zeytinköy, Turgutlar, Hacıbayramlar, Hacıveliler, Kırıkköy, Hisarardı, Taşkesik gibi köylerin su ihtiyacını karşılaması amacıyla yapımı daha önce gündeme gelen ancak, geride kalan sürede herhangi bir somut adım atılamayan Gökgedik Barajı’nın yapımı için yöre halkının başlattığı imza kampanyası sona erdi.

Bölgede yaşanan mağduriyetlerin dile getirildiği dilekçelere adı geçen yerleşim birimlerinde çiftçilikle uğraşan toplam 1088 çiftçinin imza attığı öğrenildi.

Turgut’tan 162, Yeşilbağcılar’dan 95, Zeytinköy’den 196, Gökgedik’ten 28, Turgutlar’dan 158, Katrancı’dan 80, Kırıkköy’den 114, Hacıbayramlar’dan 61, Hisarardı’ndan 143 ve Yatağan merkez’den 95 kişinin altına imzasını attığı dilekçeler Salı günü Yatağan Kaymakamlığı’na elden, TBMM’ye ise posta yoluyla gönderilirken, çiftçiler adına Cavit Turgut adlı vatandaş tarafından yapılan açıklamada; “Gökgedik Barajı’nın yapılması için başlatmış olduğumuz imza kampanyasında köylerden toplanan 1088 adet imzanın dökümü ilgili makamlara sunduğumuz ekte yer almaktadır.

Her ne kadar her vatandaşımıza ulaşıp konunun önemini anlatabilme fırsatını ve koşullarını bulamasak ta toplanan bu imzalarla halkımız devletten ve yöneticilerden olan taleplerini büyük bir çoğunlukla ortaya koymuştur.

İmza kampanyamıza gönüllü olarak destek veren herkes ortak paydada birleşmektedir.

Ancak bu kampanyaya destek vermek yerine çeşitli bahaneler ve sebepler ortaya koyarak, halkın devletten olan bir isteğini  ilgili makamlara ulaştırmasına yardımcı olmayan ve gereken önemi vermeyen bazı muhtarlara, siyasilere ve vatandaşlara mağdur durumda olan çiftçilerimiz adına üzüntülerimizi sunar, çalışmalarında başarılar dileriz” denildi ve Gökgedik Barajı’nın bölge için hayati önem arz ettiğine vurgu yapılarak; “susuzluktan kavrulan, hiç mi hiç su olanağı da bulunmayan Zeytinköy, Kırıkköy, Gökgedik, Hacıbayramlar, Turgut, ... gibi   on bir yerleşim birimindeki binlerce aile   ve on binlerce hektarlık ova yetkililerden ilgi beklemektedir” ifadeleri kullanıldı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER