113 Kişilik İşçi Alımı Yolda!

GELİ’ye yapılması 113 kişilik kadrolu işçi alımı çok sayıda kişi tarafından heyecanla beklenirken, konu hakkında bilgi aldığımız GELİ Müessese Müdürü Kenan Emiralioğlu 1-2 hafta içinde işçi alımlarının İş-Kur’un Resmi İnternet Sitesi’nden duyurulacağını belirtti.

113 Kişilik İşçi Alımı Yolda!
 Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ)’ye  yapılması planlanan 113 kişilik işçi alımının uzun süredir gündemde olması fakat bir türlü gerçekleştirilememesi kafaları karıştırırken, konu hakkında bilgi aldığımız GELİ Müessese Müdürü Kenan Emiralioğlu alımların kısa süre içinde İş-Kur’un resmi internet sitesinden duyurulabileceğini söyledi. 
Söz konusu işçi alımları için Hazine Müsteşarlığı’ndan onay çıktığını belirten GELİ Müessese Müdürü Kenan Emiralioğlu; “Karar, Devlet Personel Dairesi’ne gönderildi. Tahminimize 1-2 hafta içinde İş-Kur resmi internet sitesinde yayınlanacaktır” dedi ve GELİ bünyesine yapılması planlanan memur alımlarının duyurusunun yapıldığını belirtti. 
Bilindiği üzere GELİ’den emekli olan personel yerine yapılması planlanan 113 kişilik işçi alımları 2013 yılı başında gündeme gelmiş ancak bir türlü gerçekleştirilememişti. 
Her işçi alımında binlerce kişinin müracaat ettiği GELİ’de işçi alım sürecinin uzaması işçi adayları arasında pek çok söylentiyi de beraberinde getirirken, ‘özelleştirme planları nedeniyle’ işçi alımlarının yapılmadığı iddiası huzursuzluğa neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2013, 20:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Etem ÖZmen
Etem ÖZmen - 7 yıl Önce

alınacaklar şimdiden belli oldu bile boşuna milleti heveslendirmeyelim

SIRADAKİ HABER