12 işyerinden 2 milyon lira gelir elde ettiler

Kavaklıdere Belediyesi tarafından Çayboyu Mahallesi’ne yapılan 12 işyeri, yapılan ihaleyle satıldı. 51 isteklinin başvurduğu ihalede satışa sunulan işyerleri, 80 lira 250 bin lira arasında alıcı buldu.

12 işyerinden 2 milyon lira gelir elde ettiler
 Kavaklıdere Belediyesi tarafından Çayboyu Mahallesi’ne kazandırılan 12 işyeri, yapılan ihaleyle satıldı. İşyerlerini satın almak için 51 istekli, 176 dosyayla başvuruda bulunarak ihaleye katıldı. Her işyeri için ayrı ayrı yapılan ihalede, işyerleri ebatlarına göre 80 ile 250 bin lira arasındaki fiyatlarla alıcı buldu.

İhalede konuşan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir,

Belediyemiz tarafından Çayboyu Mahallesi’nde yaptırılan 12 işyeri için ihale kanununa göre satış yapacağız. Dükkânlar için 51 kişi 176 dosya ile başvurdu. Bu güne kadar Çayboyu’ndan işyeri alan hiç pişman olmadı. İşyerlerini satın alanlar, mutlaka kati teminatlarını yatırmaları gerekiyor. İşyerlerini alamayanlar ihale teminatlarını geri alabilecekler. İşyerlerini peşin veya taksitli alabileceksiniz. Her işyeri için ayrı ayrı ihale yapılacak ve en yüksek teklifi veren satın alacak” dedi.

Konuşmanın ardından başlayan ihalede, satışa çıkartılan 12 işyerinden, Kavaklıdere Belediyesi’nin 1 milyon 961 bin lira 750 lira gelir elde ettiği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95