banner80

14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı

Yatağan Devlet Hastanesi’nde düzenlenen programla sağlık sektörü çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı.

14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
 14 Mart 1827'de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet'in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı'daki Tulumbacıbaşı Konağı'nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulması, Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, "Tıp Bayramı" olarak kutlanmaktadır.

Tıp Bayramı’nın 187. yıl dönümü ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda ilçemizde Tıp Bayramı kutlamalarında, çeşitli kurumlar ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler, sağlık sektörü çalışanlarının gününü kutlarken Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimliği de düzenlediği kutlama programında hastane çalışanlarıyla bir araya geldi.

Yatağan Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Gürsel Topal ve doktor, hemşire ve diğer hastane personellerinin de katılığı programdaki ikramları Sağlık-Sen İşyeri Temsilciliği ve Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi ile Tes-İş Sendikası üyesi Harun Bircan’ın tedarik ettiği öğrenildi.

Burada bir konuşma yapan Yatağan Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Gürsel Topal, “Istırap içindeyken bile hastasının yardımına koşan, acısını dindirmeden mesaisini bitirmeyen fedakâr hekim ve sağlık çalışanlarımızın bu anlayışını yansıtan örneklere her gün şahit oluyoruz. Kolunda serum ile hasta muayene eden doktorumuzun, yoğun kar ve arazi şartları nedeniyle hastasını evinden alıp sırtında ambulansa taşıyan acil tıp teknisyenimizin, olay yerine biran önce ulaşmak için hayatını ortaya koyan ambulans şoförümüzün gayreti bunlardan bazılarıdır. Bu vesileyle siz değerli sağlık çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, 14 Mart Tıp Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

Konuşmanın ardından Yatağan Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Gürsel Topal tarafından Yatağan Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktorlara plaket sunuldu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 19:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
xmen
xmen - 7 yıl Önce

tıp bayramı ama resimde doktor yok ne iş anlamadım

tıp123
tıp123 - 7 yıl Önce

tıp bayramı doktor bayramı değildir,tüm sağlık çalışanlarınındır.tıp ekip işidir.

teknik
teknik - 7 yıl Önce

doktorlar gelse doktor bayramı,gelmezlerse neden yok ,,,14 mart tıp bayramıdır gelen gelir nokta...

dr
dr - 7 yıl Önce

Hemsireler gunu ebeler haftasi eczacilar gunu var zaten o yuzden tip bayrami hekimler gunu gibi görülür. Ayrıca ilk defa istanbul un ingilizler tarafindan isganlini protesto edebilmek icin kutlanmaya baslamistir...

SIRADAKİ HABER

banner68