14 Şubat çiçekçileri hareketlendirdi

14 Şubat çiçekçileri hareketlendirdi

14 Şubat çiçekçileri hareketlendirdi
 14 Şubat Sevgililer Günü durgun geçtiği belirtilen kış sezonundan ardından çiçek piyasasında yaşanan hareketlilik çiçekçilerin yüzünü güldürdü. 14 Şubat Sevgililer Günü ile hareketlenen piyasada rağbet genellikle gül ve orkideye oldu. Hareketlilik nedeni ile çiçek fiyatlarında da artış oldu.
Bölgemizde yaklaşık 15 yıldır müzisyen olarak hizmet veren, geçtiğimiz aylarda bünyesine çiçekçilik ve organizasyon faaliyetlerini de ekleyen Seher Müzik, Organizasyon & Çiçekçilik işletmecileri Mehmet Şadi Kırıkoğlu ve Savaş Kayabaşı kış sezonunun durgun geçmesine rağmen sevgililer günü nedeni ile satışlarının arttığını belirttiler. 
Gece geç saatlere kadar açık olduklarını söyleyen Mehmet Şadi Kırıkoğlu, “14 Şubattan dolayı gül fiyatları biraz arttı. Şu an gül fiyatlarımız 5 ile 15 TL arsında değişiyor. Her yaşta vatandaşlar önem göstererek sevdiklerine çiçek alıyor. Yıllar geçtikçe sevgililer günün önemi de artıyor. Kırmızı renkli gül Sevgililer Günü için popüler bir tercih olma özelliğini koruyor. Bu nedenle sevgililer gününde çiftlerin tercihleri genellikle kırmızı gülden yana oluyor. Bu tür özel günler nedeniyle çiftler birbirlerine hediye alıyorlar. İnsanları mutlu olduğunu görmek bizleri de mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68