14.sü Pazartesi günü Kortej Yürüyüşüyle Başlıyor

Yatağan Belediyesi tarafından Geleneksel Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl 14.sü düzenleniyor.

14.sü Pazartesi günü Kortej Yürüyüşüyle Başlıyor
 Yatağan Belediyesi tarafından 14 yıldır düzenlenen Geleneksel, Kültür ve Sanat Festivali’nde bu yıl bir ilke gidildi. Düzenlenmeye başlandığı günden beri Yatağan ilçe merkezinde düzenlenen etkinlikler, bu yıl ilk defa ilçe merkezine bağlı mahallelerde de düzenlenecek.

16-19 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan festivalin programı ise şu şekilde:

16 Haziran Pazartesi günü saat 19.00’da Atatürk Kültür Evi önünden başlayacak olan kortej yürüyüşü. Saat 19.30’da Atatürk Kültür Evi’nde belediye bünyesinde açılan kurslara katılan kursiyerlerin yaptığı işlerin sergileneceği “El Emeği” adlı sergi. Saat 21.30’da Amfi Tiyatro’da düzenlenecek olan ASFAD halk oyunları gösterisi.

17 Haziran Salı günü saat 11.00’da Birikim Tiyatrosu tarafından Belediye Toplantı Salonu’nda sahnelenecek olan “Minik Balığın Macerası” adlı oyun. Saat 12.00’da Belediye Toplantı Salonu’nda sahnelenecek olan “Çanakkale’den Cumhuriyet” adlı oyun. Saat 19.00’da Gençlik Parkı’nda “Haydi Gençler Eğlenmeye” adlı genlik konseri. Saat 19.00’da Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda belediye bünyesinde açılan kurslarda yapılan işlerin sergisi. Saat 21.30’da Amfi Tiyatro’da Birikim Tiyatrosu’nun sergileyeceği “Soğan Gibi” adlı oyun.

18 Haziran Çarşamba günü saat 18.00’da Bozüyük Mahallesi’nde ASFAD Halk Oyunları ekibinin “Biz Bir Aileyiz” adlı gösterisi. Saat 21.00’da Amfi Tiyatro’da Balçova Belediyesi Türk Halk Müziği grubunun konseri.

19 Haziran Perşembe günü saat 17.00’da Yeşilbağcılar Mahallesi’nde ASFAD Halk Oyunları ekibinin “Biz Bir Aileyiz” adlı gösterisi. Saat 21.00’da Turgut Mahallesi’nde ASFAD Halk Oyunları ekibinin “Biz Bir Aileyiz” adlı gösterisi. Saat 21.00’da Amfi Tiyatro’da düzenlenecek olan Ankaralı Ayşe halk konseri.

Başkan Işık’tan davet

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, bu yıl 14.sü düzenlenen festivalin, Yatağan’ın kültür miraslarının genç nesillere aktarılması için önemli bir etkinlik olduğunu, bunun yanı sıra tiyatro gösterileriyle birlikte kültürel sosyal etkinliklerle Yatağanlılara eğlenceli anlar yaşatmayı amaçladıklarını söyledi. Işık, herkesi 16 ve 19 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan 14. Geleneksel Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali’ne davet etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET Ö
MEHMET Ö - 8 yıl Önce

ülke yaniyor si̇z ayşeyle fatmayla zi̇l takip oynayin.i̇nşallah bu beş yili çikarirsiniz

SIRADAKİ HABER

banner68