18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

15 gün süre verdiler! Kaldırılmayan araçları kaldıracaklar!

Yatağan Küçük Sanayi Kooperatifi, site içerisinde uzun süredir bekleyen ve yer işgali yapan araçların 15 gün içerisinde kaldırılmaması durumunda çekiciler vasıtasıyla yediemine kaldırılacağını bildirdi.

23 Mart 2018 Cuma 09:01
Bu haber 1954 kez okundu
15 gün süre verdiler! Kaldırılmayan araçları kaldıracaklar!

Yatağan Küçük Sanayi Kooperatifi Başkanı Mehmet Kırık, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle beraber, site içerisinde bazılarının 2 yıldan beri atıl vaziyette durduğunu belirledikleri araçların kaldırılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Kırık, kaldırım, otopark veya yeşil alan olarak planlanan bölgelere kazalı ve arızalı araçların bırakıldığını ve uzun süre buraları işgal ettiklerini belirtti.

Sanayi esnafı ve siteye gelen müşterilerin bu durumdan dolayı rahatsızlıklar yaşadığını kaydeden Kırık, “Araçların büyük bir çoğunluğunun plakası bulunmuyor. Bu nedenle sahiplerine ulaşamıyoruz. Plakası bulunan araç sahiplerine ulaştığımızda da araçlarını kaldırmalarını istiyoruz fakat cevap alamıyoruz. Biz de rahatsızlıkları gidermek için Yatağan Kaymakamlığı’nın öncülüğünde Yatağan Jandarma Komutanlığı’nın yönetiminde araçların kaldırılmasını talep ettik. Talebimiz uygun görüldü ve çalışmalara başladık” dedi.

Kırık, yaptığı açıklamada, “Atıl vaziyette duran araç sahiplerine ve buradaki sanayi esnaflarına gerekli ikazlarımızı yapıp araçların kaldırılması için 15 gün süre veriyoruz. Şayet araçları belirtilen sürede kaldırmazlarsa çekici vasıtasıyla araçları yediemine geçeceğiz. Ondan sonraki süreci araç sahipleri takip edecek. Vatandaşlarımız mağdur olmak istemiyorlarsa bu uyarımızı dikkate alsınlar” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV