15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, şehitler anılarak başladı

Yatağan ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, şehitler anılarak başladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, şehitler anılarak başladı

15 Temmuz 2016 tarihinde hain Fethullaçı Terör Örgütü’nün başarısız darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlerin anıldığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle, Yatağan ilçesinde bir dizi program düzenlendi.

Programların ilkinde, 2001 yılında İzmit’te şehit olan Polis Memuru Adil Alsan’ı mezarı başında ziyaret eden Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Cumhuriyet Başsavcısı Alper Çetin, daire amirleri, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, jandarma ve polis ekipleri, dualar okuyarak Adil Alsan ve tüm şehitleri yad ettiler.

Devamında ise Yatağan Müftülüğü tarafından Merkez Camisi’nde mevlit okutuldu ve cami girişinde şehitlerin hayrına Yatağan Belediyesi tarafından ikramlarda bulunuldu.

Daha sonrasında ilçe protokolü, 20 Ağustos 1996'da Şırnak'ın Beytüşşebat İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yaptığı sırada teröristlerle çıkan çatışma sonrası şehit olan Yusuf Kanat’ın ailesini ziyaret etti.

Şehidin ailesinin taleplerini ve ihtiyaçlarını dinleyen Kaymakam Kökçü ve Başkan Toksöz, talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda ilgili birimlere talimat vererek konuların çözümünü hızlandırdılar.

Programlar, 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Parkı’ndaki etkinliklerle sürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68