15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Parkı, Törenle Açıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolaysıyla Yatağan Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de yapımı tamamlanan 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Parkı’nın açılışı düzenlenen görkemli tören ve büyük bir katılımla yapıldı.

15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Parkı, Törenle Açıldı

Törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, Jandarma Komutanı Teğmen Yavuz Selim İnan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu iştirak etti. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı olarak sunulmasından sonra, saygı duruşu bulunularak İstiklal Marşı okundu. Din görevlisi İsmail Bayram tarafından Kur’anı Kerim okunmasından sonra Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, yaptığı konuşmada şunları söyledi:


“Ülkemizin geleceğine ve yükselişine engel olmak isteyen, dış kaynaklı hainler içimizdeki mihraklarıyla 12 Martta ve 12 Eylülde olduğu gibi 15 Temmuz 2016’da yine gerçek yüzlerini ortaya koyarak darbe girişiminde bulunmuşlardır, ancak aziz Türk Milletinin iman dolu inancıyla o gece selalar eşliğinde hainlere gerekli dersi milletimiz vermiştir. Milletimizi bölemeyecekler halkımızı ayrıştıramayacaklar. Bu vatan toprağının evlatları o gün olduğu gibi her an canı pahasına vatan savunması için hazırdır.
Sevgili Hemşerilerim
Çalışmalarımızı tüm gayretimizle sürdürüyoruz. 50 mahallemizle birlikte 15 aylık görev süremizde çalışmalarımıza başladık. İlk 3 ay hemşerilerimizi misafir ettik, bir 3 ay da pandemi süreci geçirdi. Yaklaşık 9 aylık görev süremizde 25 adet sosyal tesisimizin yapına başladık. 15 adedini tamamladık. Yaklaşık 250 bin metrekare kilitli parke taşı döşedik. Araç parkımıza 10 adet yeni araç kazandırdık, 3 adet halı saha yaptık. 
Bugün burada parkımızla birlikte açılışını yaptığımız halı sahamızı ilçemize kazandırılmasında destek veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’na hemşerilerim adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. 
22 Haziran’da çalışmalarına başlayıp bugün açılışını yaptığımız 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Parkını bu kadar kısa sürede fedakârca ve özveriyle çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma ve katkı koyan mermer sektörü temsilcilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum birazdan çalışma arkadaşlarımızı temsilen birkaç arkadaşımıza sembolik olarak teşekkür belgelerini vereceğiz.
Göreve geldiğimizden bu yana ilçemize gelecek yatırımlar için var gücümüzle çalışıyoruz. Yatağan Devlet Hastanesini 2020 yılı sonuna kadar hizmete açıyoruz. Yatağan Meslek Yüksek Okulumuzda 3 bölümle 350 olan öğrenci sayımızı 7 bölüm ile yaklaşık 800 öğrenci kapasitesine çıkardık. Yine Girme Barajımız 21 buçuk dekar sulama alanı ile 2021 yılında hizmete alınmış olacaktır. 


Stratonikeia Antik Kentimizi Efes Antik kentine rakip etme hayali ile yola çıktık ve cumhurbaşkanımızın destekleri ile bunu da başaracağız. 
Yatağan uzun yıllar hizmete hasret kaldı bundan böyle Yatağan’ın hak ettiği hizmeti alabilmesi için gece gündüz çalışıyoruz, önümüzdeki cuma günü Yatağanımız için önemli bir gün. Geçtiğimiz 15 aylık süreçte en yoğun mesai harcadığımız konu olan İnönü Bulvarı Projesinde sona geliyoruz. Cuma günü Ulaştırma Bakanımız Muharrem Kasapoğlu İnönü Bulvarında son incelemeleri yapmak üzere ilçemize geliyor.
İnşallah bakanımızın gelişiyle birlikte ‘Yatağan gelişiyor, Yatağan değişiyor’ sloganımızda olduğu gibi ilçemizin çehresini ve vizyonunu değiştireceğiz. Bu konuda alt yapı ile ilgili tüm kurumlarla gerekli iletişim ve koordinasyonu sağlamış durumdayız. 
Yine bu cuma günü Profesör Doktor Sayın İsmail Hakkı Aydın hocamızın söyleşi programı olacak. Cuma akşamı saat 21’de Turan Özdemir Amfi Tiyatrosuna tüm hemşerilerimiz bekliyoruz. 
Ayrıca 15 aylık görev süremizde büyük uyum içeresinde çalıştığımız ve bu günkü açılışı da birlikte yaptığımız kaymakamımıza bizlere verdiği destek ve katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Yine birlikte uyum içeresinde çalıştığımız başsavcımız, emniyet müdürümüz, jandarma komutanımız, kurum müdürlerimiz ve muhtarlarımıza ilçemize yaptıkları hizmetler ve katkılarından dolayı teşekkür ediyor, tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 
Başta Mustafa Kemal Atatürk ve 15 Temmuz'da ülkemize, milletimize karşı girişilen hain darbe girişimine karşı bedenlerini siper eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi acil şifalar diliyorum’. 

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ise, “15 Temmuz gecesi Marmaris’e giderek, gösterdiğiniz vatanseverliğinizden dolayı burada görev yapmaktan gurur duyuyorum. Yatağan Belediyesi tarafından kısa sürede yapılan bu parka verilen isim çok anlamlı, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Sizlerden ricam ise sosyal mesafe ve maske konusunda gerekli hassasiyeti göstermenizdir” dedi.
Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, parkın yapımında emeği geçenlere teşekkür belgesi verdiler. Mehteran başı da, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’e hediyelerini sundu. 
Etkinlikte şiirler okundu, Turgutlu Mehter Takımının sunumları büyük bir ilgiyle izlendi. Etkinlik, 15 Temmuz'da ülkemize, milletimize karşı girişilen hain darbe girişimi ile ilgili slayt sunumları ve dualarla sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68