15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Parkı’nda çalışmalar sürüyor

Yatağan Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’ye yapımı süren 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Parkı’nda çalışmalar sürüyor. Yatağan Kaymakamı ve Belediye Başkanı, parka giderek çalışmaları yerinde inceledi.

15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Parkı’nda çalışmalar sürüyor

Yatağan Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de yapımı süren 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Parkı’nda çalışmaların sonun gelindi. İçerisinde, 20 Şubat 2015 tarihinde bölücü terör örgütü sempatizanları tarafından öldürülen Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin verildiği halı sahanın bulunduğu parkta, oyun, yürüyüş ve spor alanları bulunuyor.

Yaklaşık 7 dönümlük alan üzerine inşa edilen parkta ayrıca halı saha için soyunma odaları, büfe ve kamelyalar da yer alıyor.

Çalışmaların hummalı bir şekilde sürdüğü parka gelen Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, parkta incelemelerde bulunarak ekiplerden bilgi aldılar.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Toksöz, “15 Temmuz’daki hain kalkışmanın dördüncü yılında Yatağan Belediyesi tarafından hain saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimiz ve gazilerimiz onuruna bir park inşa etmeye karar verdik. Şuanda çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor. Ayrıca parkımız içerisinde 5 yıl önce hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adını verdiğimiz halı sahamız da bulunuyor. Parkımız, 15 Temmuz’da düzenleyeceğimiz törenle hizmete açılacak. 15 Temmuz’da gözlerini kırpmadan canlarını feda eden demokrasi şehitlerimizi, gazilerimizi ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun rahmet yad ediyorum” diye konuştu.

Kaymakam Çiçek ise, parkın yapımında emeği geçen başta Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz olmak üzere tüm ekibe, katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, 15 Temmuz şehitlerine Allah’tan rahmet, gazilere ise şifalar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68