15 Temmuz’da, Yatağanlı Şehitler Anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Yatağan’da belediye tarafından Yeni Mahalle’de yapımı tamamlanan 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Parkı’nın açılışı öncesi Bozüyük’te şehit mezarları ziyaret edildi. Buralarda dualar okundu, ardından merkez camide mevlit okutuldu.

15 Temmuz’da, Yatağanlı Şehitler Anıldı

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Kerim Bender, Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, Jandarma Komutanı Teğmen Yavuz Selim İnan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Kamuran Adalı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Menek ve diğer yetkililerden oluşan heyet, Bozüyük Mahallesi Mezarlığında yatan Şehit Astsubay Engin Yalçın ve Şehit Polis Yusuf Kanat’ın mezarları başında İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi ve din adamları tarafından okunan duaya eşlik ettiler.


Burada Şehit Astsubay Engin Yalçın’ın annesi Hatice Yalçın ve Şehit polis Yusuf Kanat’ın babası Mehmet Kanat da hazır bulundu. Şehit Astsubay Engin Yalçın’ın annesi Hatice Yalçın ve Şehit polis Yusuf Kanat’ın babası Mehmet Kanat ile bir süre sohbet eden heyet, acılı ailelere teselli etti ve bir istekleri olup olmadığını sordular. 
Engin Yalçın, 18 Ağustos 1997 tarihinde Muş’un Kızılağaç ilçesi Kazmadağı Mevkiinde bölücü terör örgütleri mensupları ile çıkan silahlı çatışma sonucu şehit olmuştu.  Yusuf Kanat, 20 Ağustos 1996'da Şırnak'ın Beytüşşebat İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yaptığı sırada teröristlerle çıkan çatışma sonrası şehit olmuştu. 
Daha sonra merkez camide öğle namazı öncesi  yine İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi ve din adamları tarafından mevlit okundu ve dualar edildi. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68