15 Temmuz’un fotoğrafları sergilendi

Yatağan ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

15 Temmuz’un fotoğrafları sergilendi
 Yatağan Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünce, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Atatürk anıtında15 Temmuz fotoğraf sergisi açıldı.

Sergide, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşananları anlatan fotoğraflar yer alırken, sergiye katılanlar tarafından anı defterine hain saldırıyla ilgili görüşler yazıldı.

Törene, Yatağan Kaymakam Vekili İbrahim Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, daire amirleri, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışında konuşan Kaymakam Vekili Güneş, 15 Temmuz 2016 gecesi gafilleri, barbarları ve vatan hainlerini bir kez daha lanetlemek için bir araya geldiklerini söyledi.

Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için bir arada olarak düşmana karşı hep birlikte olduklarını göstermenin önemine vurgu yapan Güneş, “Bu bilincin arttırılması, çocuklarımıza, vatanın, milletin, memleketin ne olduğunu gösterilmesi ve bir daha bu memlekete karşı hain emellerin gerçekleşmemesi, hain ellerin değmemesi için kutsal topraklarda ilelebet hep birlikte kardeş olarak yaşayabilmemiz için bu bilinci hep birlikte oluşturmamız gerekiyor. Bu vesileyle bugün ilkini düzenlemiş olduğumuz 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi Anma Günü önemli ve kıymetlidir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96