15 yıllık hayal gerçek oldu

SS Bozarmut Sulama Kooperatifi Başkanı Dursun Gülduran’ın 15 yıllık hayali, Muğla Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmayla gerçek oldu.

15 yıllık hayal gerçek oldu
 SS Bozarmut Sulama Kooperatifi, mahalledeki sulama çalışmalarının sağlıklaştırılması için çalışmalarını sürdürüyor. 1996 yılında kooperatifin başkanlığına seçilen Dursun Gülduran, 15 yıl önce hayal ettiği sulama hayaline, Muğla Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle kavuştu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve kooperatif işbirliğinde yaklaşık bir ay süren çalışmanın ardından Gücükbaşı mevkisinden yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki mesafeyi sulayacak kanala ilk su pompalandı.

Bozarmut’taki tarımsal faaliyetlere önemli bir katkı sağlayacağı tahmin edilen çalışma nedeniyle, kooperatif üyeleri tarafından kurban kesildi.

SS Bozarmut Sulama Kooperatifi Başkanı Dursun Gülduran, muhabirimize yaptığı açıklamada, göreve geldiği günden bu yana kooperatif ortaklarına daha iyi hizmet vermek için çalıştıklarını belirterek, “15 yıl önce Gücükbaşı’ndan Yassıalan ve Yukarıova mevkisini sulanması için çalışma başlatmıştık. Bu çalışmalar süreç içerisinde durakladı. Fakat Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin katkısıyla hayalimiz gerçek oldu. Bu çalışmanın hayata geçirilmesinde emeği geçen Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkililerine, AK Parti Yatağan eski Başkanı Mustafa Toksöz ve kooperatifimizin yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96