16 bin 599 Meksikalıdan Yatağan direnişine destek!

Meksika Enerji İşçiler Sendikası ve Meksika Yeni İşçi Merkezi, Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmemesi için eylemlerini sürdüren işçilere destek verdi.

16 bin 599 Meksikalıdan Yatağan direnişine destek!
 Yatağan ilçesindeki Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirilmesine karşı çıkan santral ve kömür işletmeleri işçilerine, mücadelelerinde destek verdiklerini açıklayan Meksika Enerji İşçiler Sendikası ve Meksika Yeni İşçi Merkezi, Yatağan’a gönderdikleri mektupta “Sizinleyiz” mesajı verdi.

Meksika Enerji İşçileri Sendikası Dış İlişkiler Sekreteri José Humberto Montes de Oca Luna tarafından gönderilen mektuba ek olarak, üzerinde Türkçe karşılığı “Meksika Yeni İşçi Merkezi dayanışma halinde. Yatağan’ın özelleştirilmesine hayır!” olan bir pankartla çekilmiş fotoğrafı da gönderdiler.

Oca Luna tarafından kaleme alınan mektupta, özelleştirmelerin, her zaman büyük uluslar arası şirketlerin ve neoliberal aracıların çıkarına olduğuna dair ifadelere yer verildi.

Enerjinin özelleştirilmesinin, halkların egemenliğine gerçekleştirilen bir suikast olduğunu öne süren Oca Luna’nın mektubunda şu cümlelere yer verildi:

“Değerli mücadele arkadaşlarımız, Meksika Enerji Sendikası’nda ve Meksika Yeni İşçi Merkezi’nde örgütlü olan 16 bin 599 işçinin mücadele ruhu taşıyan selamını size iletmek istiyoruz. İşçinin mücadelesi sınır tanımaz. Yaşasın proletaryanın enternasyonalizmi. İleri, Yatağan’daki yoldaşlarımız. Zafere değin.”

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68