17. Yatağan Belediyesi Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali

17. Yatağan Belediyesi Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında, halk oyunu gösterileri ve gençlik konserleri düzenlendi.

17. Yatağan Belediyesi Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali
 Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, el emeği açılış sergisiyle başladı.

Yatağan Kaymakamlığı’nın desteğiyle Yatağan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 17. Yatağan Belediyesi Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali, belediye başkanlığı tarafından ev kadınlarına yönelik açılan dikiş nakış kurslarında yapılan çalışmaların Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenmesiyle başladı.

Festivalin açılış etkinliğine, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışa katılanlardan oluşan kortej, ellerinde bayraklarla müzik eşliğinde Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’ndaki ahşap boyama kursu sergisine geldi.

Serginin ardından kortej amfi tiyatroya hareket ederken, burada Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği (ASFAD) halk oyunları ekipleri tarafından çeşitli yörelere ait oyunlar sergilendi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 gün süren etkinlikler çerçevesinde halk oyunu gösterileri ve gençlik konserlerinin düzenlendiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95