17 yılda çatısını tropik bahçeye çevirdi

Yatağan ilçesinde yaşayan 84 yaşındaki Nevzat Turan, evinin çatısında erikten muşmulaya kadar birçok çeşit meyve ve bitki yetiştiriyor.

17 yılda çatısını tropik bahçeye çevirdi

Akyol Mahallesi’nde oturduğu evinin çatısını 17 yıl önce merak saldığı çatıda meyve ve bitki yetiştiriciliğiyle adeta tropik bir bahçeye çeviren 84 yaşındaki Nevzat Turan, görenleri hayrete düşürüyor.

Erik, muşmula, üzüm gibi meyvelerin yanı sıra çok sayıda bitki ve sebzeyi çatısında oluşturduğu bahçede yetiştiren Turan, özellikle pandemi sürecinde bahçesine ağırlık verdi.

Yeni meyve ağaçları dikerek ve sebzeler ekerek ürün yelpazesini genişleten Turan, vaktinin büyük bir çoğunluğunu çatısında geçiriyor.

Turan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Apartmanın çatı katında ihtiyacım olan birçok meyve ve sebzeyi yetiştiriyorum. Ayrıca çok çeşit çiçekleri de burada rahat bir şekilde yetiştiriyorum. Bu çalışma bana hem heyecan hem de yaşama azmi veriyor.  Ne var ki çok bakım istediği için zamanımın çoğunu burada geçiriyorum.  İnsan isterse ihtiyacı olan birçok ürünü evinin değişik yerlerinde yetiştirebilir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68