18 Yaşında İlk Şiir Kitabını Yazan Yatağanlı Perihan İlçe Müdürü Alemdar’a ziyaret.

Yazdığı ilk şiir kitabı “İÇ’ten” ‘in ilk baskısı Türkiye genelinde 20 den fazla kitapevinde ve seçkin kitapçılarda satışa sunulan Yatağanlı lise öğrencisi Perihan Kocasarı, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar’ı ziyaret ederek imzalı kitabını takdim etti.

18 Yaşında İlk Şiir Kitabını Yazan Yatağanlı Perihan İlçe Müdürü Alemdar’a ziyaret.


Yatağan Kafaca Mahallesinde yaşayan ve ilk – orta öğrenimini Yatağan’da tamamladıktan sonra Menteşe Sosyal Bilimler Lisesinden mezun olan Perihan okul hayatı boyunca yazmış olduğu şiirleri İÇ’ten adlı kitapta bir araya getirdi. Kitabı çeşitli yayınevlerinde ve kitapçılarda satışa çıkan Perihan, kitabını tanıtmak ve desteklerinden dolayı  teşekkür etmek için İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar’ı ziyaret etti. Perihan’ı bu genç yaşta kitap yazma konusundaki cesareti ve başarısı için tebrik eden İlçe Müdürü Alemdar “Öğrencimiz küçük yaşlarda başlayan yazma hevesi öğretmenlerinin de desteğiyle olgunlaşıyor, onu cesaretlendiriyor ve bugün karşımıza kitabı tüm Türkiye’de satışa çıkmış genç bir yazar olarak çıkıyor. Kendisiyle çok büyük gurur duydum. Ona rehberlik eden ailesine, öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Çocuklarımız, gençlerimiz okumaktan asla vaz geçmesinler. Ne kadar çok kitap okursa bir insan yazma konusunda da o kadar yetenekli olur. Ben Perihan kızımızı başarısından dolayı tekrar kutluyor, üniversite hayatında başarılar diliyorum. Bahtı açık olsun.” dedi.

İÇ’ten Kitabı ile en büyük hayalinin gerçekleştiğini ifade eden Perihan hedefinin ileride iyi bir gazeteci, televizyon haber programcısı ve dünya çapında yazar olmak olduğunu ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gazetecilik ve Basın Yayın Bölümünü kazanarak bu yolda ilk adımını attığını ifade etti. “

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68