19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Yatağan’da kutlandı

Yatağan ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, çelenk töreni ve saha programıyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Yatağan’da kutlandı
 Yatağan ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak, Kaya Köstepen Şehir Stadı’nda tören düzenlendi.

Törene, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Engin Ocak, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Arda Deveci, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kamuran Adalı, tören alanında yaptığı konuşmada, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığı günkü heyecan ve mutlulukla, Samsun’a çıkışın 97’nci yıldönümünü kutladıklarını söyledi.

Adalı, geçmişini bilen ve tarihine sahip çıkan gençlere sahip toplumların ilelebet yaşamaya hakkı olduğunu belirterek, “Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz” diye konuştu.

Tören sırasında, Cumhuriyet Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Mete Turan rahatsızlanarak bayıldı. Bayılan öğrenciyle, 112 Acil Servis ekipleri müdahale ederken, Kaymakam Özkan ve Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Bülent Gökkuş öğrencinin durumu hakkında bilgi aldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, tören, Gençliğe Hitabe, Gençlerin Ata’ya Cevabı ve şiirlerin okunması, çuval ve halat çekme yarışları, halk oyunları, güreş taekwondo ve okçuluk gösterisi ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95