19 Mayıs, coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Yatağan ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı. Atatürk Anıtı’ndaki çelenk töreninin ardından stadyumdaki gösteriler, büyük beğeni kazandı.

19 Mayıs, coşkuyla kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün çelengi anıta sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona eren törenin ardından kutlama töreni için Kaya Köstepen Şehir Stadı’na geçildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Gençlik Hizmetler ve Spor Müdürü Kamuran Adalı, Türkiye’yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmanın, gençlerin önündeki en önemli amaçlardan biri olduğunu söyledi.

Adalı, kendilerine düşenin gençleri yükselişe geçen bir milletin mensubu olmaya yaraşır biçimde yeni dünyanın yeni şartlarına hazırlamak olduğunu kaydederek, “Farklılıklarımızı zenginlik addederek yüzlerce yıldır kardeşçe, barış ve huzur içinde yaşadığımız bu topraklarda, birliğin ve beraberliğin devamını sağlayacak olan tüm gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.

Konuşmanın ardından, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Gençlerin Ata’ya cevabı, günün anlam ve önemini belirten şiirler okunurken, tören halk oyunları gösterisi, 100 metre koşusu, halat çekme yarışı, güreş, tekvando ve okçuluk gösteriyle sona erdi.

Törenlere, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Garnizon Komutanı Vekili Hava Yarbay Emel Demirkaya, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Arda Deveci, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, Muğla Barosu İlçe Temsilcisi Nadiye Asu Arda Uysal, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56