banner80

19 Mayıs Gençlik Kupası Müsabakaları Başladı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Kupası satranç müsabakaları başladı.

19 Mayıs Gençlik Kupası Müsabakaları Başladı
 Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Satranç Federasyonu Yatağan İlçe Temsilciliği’nce düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Kupası satranç müsabakaları Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda başladı.

Minikler kategorisinde 89, küçükler kategorisinde 44, yıldızlar kategorisinde 39 ve gençler kategorisinde 15 sporcunun katıldığı turnuvada, ilk üçe giren kupa, ilk ona girenler ise madalya ile ödüllendirilecek.

2 gün boyunca sürecek olan müsabakaların ardından dereceye giren sporcuların ödülleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde verilecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen satranç turnuvasının ardından 19 Mayıs Gençlik Kupası’na da katılımın yoğun olduğunu söyleyen Satranç Federasyonu Yatağan İlçe Temsilcisi Kutlu Can, katılım dolayısıyla mutlu olduklarını belirtti. Turnuvanın düzenlenmesinde katkısı bulunan ve emeği geçen herkese teşekkür eden Can, hakemlere ve sporculara müsabakalar sırasında başarılar diledi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68