19 Mayıs Kutlamaları Başlıyor

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Yatağan’da düzenlenen kutlama programı bugün saat 16:00’da yapılacak olan ‘Gençlik Yürüyüşü’yle başlayacak ve 19 Mayıs Pazar gününe kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek.

19 Mayıs Kutlamaları Başlıyor
 Yatağan’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle hazırlanan kutlama programı bugün saat 16:00’da düzenlenecek olan ‘Gençlik Yürüyüşü’yle başlayacak ve 19 Mayıs Pazar günü yapılacak olan resmi kutlamalarla sona erecek.

Saat 16:00’da öğrenciler ve halkın katılımıyla yapılacak olan Gençlik ve Halk Yürüyüşü Polis Merkezi Amirliği önünden başlayarak, Meteoroloji, Garaj, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Caddesi istikametinde devam edecek ve tekrar Polis Merkezi Amirliği önünde sona erecek.

Yürüyüşe orta öğretim öğrencileri, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile isteyen herkes katılabilecek. Ayrıca etkinlikler kapsamında 17 Mayıs Cuma günü saat 20:30’da YEAŞ Sinema Salonu’nda Yatağan Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro sahnelenecek ve Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 18 Mayıs Cumartesi günü için hazırlanan “Doğaya Yürüyoruz” etkinliği de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde organize edilecek.

Çelenk sunma programı ise 19 Mayıs Pazar günü saat 09:30’da yapılacak ve sadece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelengi Atatürk Anıtı’na sunulacak.

Çelengin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Bayrağımız göndere çekilecek ardından saat 10:00’da yapılacak olan ok gösterisi izleyicilerle buluşacak.

Turnuvalar 1 Hafta Öncesinden Başladı

Ayrıca, Yatağan’da eğitim veren okullar arasında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için düzenlenen futbol, voleybol ve masa tenisi turnuvaları da bir hafta öncesinden başladı. Turnuvalar kapsamında pek çok okul takımı şampiyonluk için mücadele ediyor.

Eğlenceler İptal

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Yatağan kutlama programı içinde yer alan müzikli eğlence ve konser gibi etkinliklerin ise Hatay Reyhanlı’da meydana gelen elim olay sonrası iptal edildiği öğrenildi.

Bilindiği üzere kutlama programı içersinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu tarafından hazırlanan konser ve Gazi Anadolu Lisesi tarafından düzenlenmesi planlanan Türk Halk Müziği Ses Yarışması gibi etkinlikler de yer alıyordu. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2013, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER