19 Mayıs kutlamaları, vatandaşın ayağına gitti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vakitlerini evde geçiren vatandaşlar için mahallelerde düzenlendi.

19 Mayıs kutlamaları, vatandaşın ayağına gitti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı töreni, Atatürk Anıtında düzenlenen çelenk töreniyle başladı. Törene, Yatağan Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Kamuran Adalı, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı ve vatandaşlar katıldı.

Kamuran Adalı’nın anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi.

Törenin ardından Kovid-19 tedbirleri kapsamında vakitlerini evde geçiren vatandaşlar için mahallelerde kutlamalar yapıldı. Esentepe Sitesi, Dere Mahallesi, Barış Sitesi, TOKİ Konutları, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörlüğü Sosyal Tesisleri, Yeni Mahalle ve Devlet Hastanesi bahçesinde düzenlenen etkinliklerde, Yatağan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nde görevli spor eğitimcileri tarafından jimnastik ve Ahi Sinan Folklor Araştırma Derneği üyeleri tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu.

Müzik sesini duyarak balkonlara çıkan ve evlerinin kapısına önüne gelen vatandaşlara, Yatağan Belediyesi ekipleri tarafından Türk bayrağı verildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68