19 Mayıs'a okçuluk takımı damga vurdu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları etkinliklerinin son gününde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulup saygı duruşu bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kutlama programı Gazi Anadolu Lisesi'nde düzenlenen etkinliğin ardında sona ererken kutlamalara Bencikli minik öğrencilerin oluşturduğu okçuluk takımının gösterisi damgasını vurdu.

19 Mayıs'a okçuluk takımı damga vurdu
 Kutlamaların son gününde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Göksel Söylemez, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, daire amirleri, stk ve siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler katıldı. 19 Mayıs Pazar günü saat 09.30'da Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelenginin konulmasının ardından Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız hep bir ağızdan seslendirildi.
Buradaki törenin ardından saat:10.00'da Yatağan Gazi Anadolu Lisesi Salonu'nda devam eden programa ilgi büyük oldu. Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Karaman'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından okul öğrencileri tarafından kaleme alınan günün anlam ve önemini belirten şiirler seslendirildi. Gazi Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden Bahri Öztürk'ün okuduğu Atanın Gençliğe Hitabesi'nin ardından Gençliğin Ata'ya Cevabı salonu dolduran öğrenciler tarafından hep bir ağızdan seslendirildi. Salonda büyük alkış alan hitabe ve cevaplamanın ardından Muğla Okçuluk Kulübü'nün Bencik Beldesi'ndeki öğrencileri tarafından Antrenörleri Dr. Ejder Sözen koordinasyonunda bir gösteri düzenlendi. Minik öğrencilerin tamamına yakınının Türkiye Şampiyonluğu bulunduğunu hatırlatan Antrenör Sözen'in öğrencileri hedefe konulan balonların tamamını isabet alarak patlatmayı başarırken, izleyenlerden tam not aldılar.
İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Kutlama programı çerçevesinde bir haftadan bu yana devam eden etkinliklerde görev alan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarımızın bu yıl 94.sünü gerçekleştirmiş bulunmaktayız. 16 Mayıs'ta başlayan kutlama programı süresince etkinlikler ilçemize yakışır bir şekilde kutlandı. Önceki gün ilk kez düzenlemiş olduğumuz Yatağan Doğaya Yürüyor etkinliğine yaklaşık 250 kişi katılarak ilçemizin doğal güzelliklerine tanıklık etmiştir. Bu vesile ile tüm halkımızın ve Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tekrar kutluyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2013, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER