2. Yatağan Boğa Güreşleri Festivali

Yatağan ilçesinde düzenlenen 2. Yatağan Boğa Güreşleri Festivali’nde, Muğla ve Aydın’dan getirilen 136 boğa mücadele etti.

2. Yatağan Boğa Güreşleri Festivali
 Yatağan Belediyesi tarafından düzenlenen deve güreşleri festivallerinin ardından boğa güreşi geleneğini de sürdürmek için düzenlenen 2. Yatağan Boğa Güreşleri Festivali, orman kavşak sahasındaki arenada düzenlendi.

Tribünlerde ve kamyonet kasalarındaki yaklaşık 5 bin kişinin izlediği güreşlerde, sahibinin elinden kaçan boğaların, vatandaşlara zarar vermemesi için sahanın etrafında güvenlik önlemleri alındı.

Çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşların ilgiyle izlediği güreşlerde, Muğla ve Aydın’dan getirilen 136 boğa gün boyu güreştirildi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, muhabirimize yaptığı açıklamada, belediye olarak yıl boyunca çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Deve ve boğa güreşlerinin vatandaşlar tarafından beğenilen bir etkinlik olduğunu belirten Işık, “Güreşlerin bu sene ikincisi yapıyoruz. Her hangi bir giriş ücreti almadan yapıyoruz. Artık yavaş yavaş boğa güreşi seyircisi de oluşmaya başlamakta. Bundan sonra da deve güreşleri festivalimiz var. Her türlü sosyal etkinliklerimiz sürmektedir.” diye konuştu.

Işık, 136 boğanın katıldığı güreşlerin kıran kırana mücadelelere tanık olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

“Bu festivali birlik ve beraberlik duygusunu yaşamak için düzenliyoruz. Festivaller, insanları bir araya getiriyor. İnsanlar mutlu olsun, ülkemizde barış ve kardeşlik olsun. Dövüş ortamı olmasın. Artık güvenlik güçlerimiz şehit olmasın. Ülkemiz birlik ve beraberlik içinde yönetilsin istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95