2016 Uluslararası Bakliyat Yılı Aşuresi

Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 2016 yılının Birleşmiş Milletler(BM) ile Gıda ve Tarım Organizasyonu (FAO)tarafından Dünya Uluslararası Baklagil Yılı kabul edilmesini, düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutluyor.

2016 Uluslararası Bakliyat Yılı Aşuresi
 Etkinlikler kapsamında Perşembe Pazarı girişindeki havuzlu parkta aşure etkinliği düzenleyen Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, vatandaşlara bol bakliyatlı bir yiyecek türü olan aşure ikramında bulundu.

Etkinlik hakkında yazılı bir açıklamada bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği gibi Birleşmiş Milletler (BM) ile Gıda ve Tarım Organizasyonu (FAO) 2016 Dünya Uluslararası Bakliyat Yılı kabul edilmiştir. Bu kapsamda bakanlığımız baklagil tüketimini arttırmak, genç nesillere tanıtmak ve sevdirmek için her yıl düzenlediği Lider Çocuk Tarım Kampını bu ana tema üzerinde oluşturmuştur. Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak 2016 Baklagil Yılı olmasından dolayı çeşitli etkinliklerle halkımızın ve özellikle çocuklarımızın bu konuda dikkatini çekmek istiyoruz. Bu nedenle kültürümüzün bir parçası olan ve içerisinde bol bakliyat bulunan aşure tatlısı halkımıza ikram edildi.”

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95