21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

2017- 2018 av dönemi sona erdi

Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, 2017-2018 av döneminin sona erdiğini bildirdi.

02 Mart 2018 Cuma 08:57
Bu haber 251 kez okundu
2017- 2018 av dönemi sona erdi

Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, Ege Bölgesi’nde 19 Ağustos 2017 tarihinde bıldırcın, üveyk ve domuz avıyla başlayan 2017-2018 av döneminin, sona erdiğini bildirdi.

Akalp, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, son olarak süren domuz avlarının da 25 Şubat’ta sona erdiğini hatırlatarak, “2017-2018 tarihinde av sezonu boyunca Avcılık Birliği Sistemi (AVBİS) ile kota alarak avlanan belgeli tüm avcılarımıza teşekkür ediyorum. Hala belge almadan belgeli avcının hakkını gasp eden kaçak avlananların olduğunu görüyoruz ve duyuyoruz. Cezalar çok ağır ceza alan kişileri belge almaya davet ediyorum.  Gece hala projektörle tavşan avı yapıldığını duyuyor ve görüyoruz. Bu kişiler bu işten vazgeçmeliler. Bunun sonu yok. Yakalandığınızda, her türlü araçlarınız satılır ve reklam malzemesi olursunuz” diye konuştu.

Kazasız ve belasız bir av sezonunu tamamlamalarından dolayı mutlu olduğunu kaydeden Akalp, şöyle konuştu:

“Yeni avcılık kursları açacağız. Bizimle dernekle ve Yatağan Halk Eğitim Merkezi ile iletişim kurunuz. Sezon öncesi mutlaka kurs açacağız. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek. 2017-2018 av sezonunu kazasız belasız geçtiği için çalışan dernek yönetimine, tüm avcı arkadaşlarıma, bize yardımcı olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürü bir borç bilirim. Her türlü av hayvanı, kuşlar ve tavşanlar baharın gelişiyle üreme dönemine gireceğinden 25 Şubat 2018 tarihinden itibaren her türlü av yasaktır. Kurallara uyalım uymayanları uyaralım. Yanlış yapanlar varsa yetkili kurum ve kuruluşlara, bize bildirmeleri insanlık görevidir. Kurallara uyan avcı ne hakim görür ne savcı. Kendi avımıza sahip çıkalım koruyalım kollayalım.”

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV