2020-2021 av sezonu sona erdi

Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, 2020-2021 av döneminin sona erdiğini bildirdi.

2020-2021 av sezonu sona erdi

Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, Ege Bölgesi’nde bıldırcın, üveyk ve domuz avıyla başlayan 2020-2021 av döneminin, sona erdiğini bildirdi.

Akalp, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, son olarak süren domuz avlarının da sona erdiğini hatırlatarak, “Av sezonu boyunca Avcılık Birliği Sistemi (AVBİS) ile kota alarak avlanan belgeli tüm avcılarımıza teşekkür ediyorum. Hala belge almadan belgeli avcının hakkını gasp eden kaçak avlananların olduğunu görüyoruz ve duyuyoruz. Cezalar çok ağır ceza alan kişileri belge almaya davet ediyorum. Gece hala projektörle tavşan avı yapıldığını duyuyor ve görüyoruz. Bu kişiler bu işten vazgeçmeliler. Bunun sonu yok. Yakalandığınızda, her türlü araçlarınız satılır ve reklam malzemesi olursunuz” diye konuştu.

Kazasız ve belasız bir av sezonunu tamamlamalarından dolayı mutlu olduğunu kaydeden Akalp, şöyle konuştu:

“Yeni avcılık kursları açacağız. Bizimle dernekle ve Yatağan Halk Eğitim Merkezi ile iletişim kurunuz. Sezon öncesi mutlaka kurs açacağız. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek. 2020 - 2021 av sezonunu kazasız belasız geçtiği için çalışan dernek yönetimine, tüm avcı arkadaşlarıma, bize yardımcı olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürü bir borç bilirim. Her türlü av hayvanı, kuşlar ve tavşanlar baharın gelişiyle üreme dönemine gireceğinden her türlü av yasaktır. Kurallara uyalım uymayanları uyaralım. Yanlış yapanlar varsa yetkili kurum ve kuruluşlara, bize bildirmeleri insanlık görevidir. Kurallara uyan avcı ne hakim görür ne savcı. Kendi avımıza sahip çıkalım koruyalım kollayalım.”

Gülcan Uslu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68