21 kişilik ekip, ev ev kömür denetimi yaptı

Yatağan ilçesinde, ilgili dört kurumun temsilcilerinin katılımıyla kömür denetimleri gerçekleştirildi. Denetimlerde, 4 bin 800 kalorinin altında kömür kullanan kişiler hakkında tutanak tutuldu.

21 kişilik ekip, ev ev kömür denetimi yaptı
 Yatağan Belediyesi Zabıta Amirliği, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Yatağan Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü ile Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinden oluşan 21 kişilik heyet, 7 grup halinde, Muğla Valiliği İl Mahalli Çevre Kurulu Kararları doğrultusunda, Yatağan’da kömür denetimleri gerçekleştirdi.

Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan’ın da yakından takip ettiği denetimlerde, kış aylarının gelmesi nedeniyle vatandaşların bu alanda sağlıklı ve kaliteli bir hizmet almaları amaçlandı. Gerçekleştirilen denetimlerde, kömürlerin izinli firmalardan alınıp alınmadığını, belgelerinin olup olmadığını  ve kalorilerini kontrol eden ekipler, İl Mahalli Çevre Kurulu Kararları’na uymayan kömür tüketenler için tutanak tuttu. Tutanak tutulan kişilere, verilen süre içerisinde İl Mahalli Çevre Kurulu Kararları’na uygun kömür tüketmemeleri durumunda cezai işlem yapılacağı bildirildi.

Sağlıklı ortamda yaşamak için gereken önlemlerin alınması maksadıyla belirli aralıklarla toplanan Yatağan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Kaymakam Gökay Özkan başkanlığında, ilgili kurum temsilcilerinin katılımı ile hava kirliliği gündemiyle toplanmış, toplantıda Yatağan ilçe merkezinde 4 bin 800 kalori altındaki kömürlerin satılması ve kullanılması yasaklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz mercek
Deniz mercek - 7 yıl Önce

Hmm 4 bin 800 kalori altinda satmak yasakmis...

soner akpınar
soner akpınar - 7 yıl Önce

İlk önce termik santralına denetlesinlerfakir fukaranın kömürünesonra baksınlar

484848
484848 - 7 yıl Önce

çok doğru

özer
özer - 7 yıl Önce

yatağana zarar veren termik santrali kaç kalorilik kömür tüketiyor onu da denetleyin özellikle gece ve sabaha doğru çıkan dumanı da yetkililerin dikkat etmesi rica olunur.

SIRADAKİ HABER

banner68