23 Nisan Ortaokulu Muğla Bilim Şenliği’nde

Muğla il genelindeki okulların dönem içinde hazırladıkları bilimsel projelerin tanıtımının yapıldığı Muğla 5. “Bilim Şenliği” Muğla Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi bahçesinde yapıldı.

23 Nisan Ortaokulu Muğla Bilim Şenliği’nde
 Üç gün süren bilim şenliğine Vali Vekili Salih Gürhan, Vali yardımcıları Faruk Necmi Kurt ve Mestan Yayman, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, daire müdürleri, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, açılış konuşmasında “Bu etkinliklerimizde eğitimlerin uygulanabilir olduğunu, günlük hayattaki sorunlara çözüm üretilebileceğini gösterdi. Yapılan çalışmaların önemli olduğunu düşünüyorum. Bu etkinliklerle geleceğin bilim adamlarının yetişmesi yolunda adımlar atılmaktadır. Projelerde emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Vekili Gürhan, serginin açılışını yaptı ve stantları tek tek gezerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Ulusal ve uluslararası projelerde dereceye giren öğretmenler ödüllendirildi.
 Şenlikte, Bilimsel proje çalışmaları, Eğitimde İyi Örnekler, Kültür ve Sanat Gününde Yöremi Tanıtıyorum Projelerinin sonuçları ile Muğla Projesi’nin çıktıları da yer aldı. 
Ayrıca, Muğla 5. Bilim Şenliği’ne, İlçemiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu da katıldı. Eğitimde iyi örneklere, ‘‘Devamsız öğrenci kazandırma’’ uygulaması ile katılan okulun Müzik Öğretmeni Eray Özbek’in projesi, ilçe birinciliğinin ardından il genelinde de dereceye girdi. 
Proje, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Eray Özbek projenin önemine vurgu yaparak; “öğrencinin okula devamı esastır,  ancak önemli olan öğrencinin okulunu sevmesi ve benimsemesidir. Başarı bunu sağlayabildiğimiz zaman gelir.  Bizler okula devamsızlık yapan öğrencilerimizin okulu sevmelerini, benimsemelerini ve okula devamlarını sağlamak üzere onlarla tek tek ilgileniriz. Bu konuda öğrencilerimize ve velilerimize sene başında ve yıl içinde seminerler verdik, gerekli durumlarda velilerle görüşmeler yaptık. Okulumuzdaki sosyal faaliyetler de öğrencilerimizin okula olan bağlılığını arttırıyor. Bu ve benzeri çalışmalar doğal olarak iyi sonuçlar getiriyor” dedi. 
Öğrenciyi kazanmanın vazgeçilmez 3 unsuru olduğunu söyleyen Özbek; “sevgi, ilgi ve öğrencinin güvenini kazanmanın öğrenciyi okula bağladığını ve başarısını arttırdığını söyledi.
Okul müdürü Aylin Tuzcu Kılınç, öğrenci devamsızlığı konusunda çok hassas olduklarını, öğrencileri yakından izlediklerini ve bu konuda önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Okula gelen bu ödülün özverili çalışmaların bir sonucu olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2013, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER