23 Nisan’da “Botanik Dünyasına Yolculuk 2” sergisi

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında desteklenen “Botanik Dünyasına Yolculuk 2” projesi için hazırlanan ürünler ve posterler sergilendi.

23 Nisan’da “Botanik Dünyasına Yolculuk 2” sergisi
 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri için hazırlanan ve proje yürütücülüğünü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emine Çil’in yaptığı “Botanik Dünyasına Yolculuk 2” projesinin sona ermesi nedeniyle, proje boyunca hazırlanan ürünler ve posterler düzenlenen sergiyle sergilendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu Projeden Sorumlu Matematik Öğretmeni Funda Gül İri, “Botanik Dünyasına Yolculuk 2” adlı projede ilköğretim 5. sınıf öğrencilerinin, botanik, ekoloji, kimya ve sanat temelli etkinliklerle bitkilerin sırlarını keşfetmelerinin hedeflendiğini söyledi.

Projeye öğrencilerinden Aydın Sarı, Efe Nuri Akyol, Sedef Çınar, Berkant Çakmak, Serhan Yeter ve Ezel Kuzgun’un katıldığını söyleyen Karademir, projenin amacının ise, katılımcıların bitki farkındalığını arttırmak, bitkilere karşı ve fenne karşı olumlu tutumlar geliştirmelerine katkı sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Okul Müdürü Aylin Tuzcu Kılınç, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Yrd. Doç. Dr. Emine Çil ve ekibi ile Funda Gül İri’ye teşekkür ederken, proje boyunca başarılı çalışmalarda bulunan öğrencilerini kutladı.

16-24 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen projenin süreci hakkında bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Emine Çil, projenin odak noktası olan bitkilerin sadece çevreyi güzelleştiren canlılar olmadığını, bitkilerin aynı zamanda sağlık, turizm ve sanat olduğunu kaydetti.

Öğrencilere bilimsel düşünmeyi ve onlara üniversite havasını hissettirmek için böyle bir bilimsel proje düzenlediklerini söyleyen Çil, “Görüyoruz ki projemiz amacına ulaşmış ve öğrencilerimize ve bize çok şey katmış. Öğretmen ve öğrencilerimizden tek bir isteğim var, bundan sonra bu tür proje çalışmalarına devam edelim” diye konuştu.

Sergiden önce, projede yer alan öğrenciler, proje süresince yaptıklarını anlattı.

Daha sonra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Şube Müdürü Mustafa Akdere ve veliler, Yrd. Doç. Dr. Emine Çil, Matematik Öğretmeni Funda Gül İri ve projede yer alan öğrencilerle birlikte sergiyi gezdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68