23 Nisan’da sade kutlama

Yatağan ilçesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

23 Nisan’da sade kutlama

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronavirüs nedeniyle Yatağan ilçesinde sade bir törenle kutlandı.

Atatürk anıtında düzenlenen törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, şube müdürleri Ali Kaan Kutlu ve Suat Ağı ile öğretmenler katıldı.

Alemdar’ın anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Törende, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesaj okundu.

Mesajda, “Bugün gönüllerimize salıncaklar kurduk, nisan yağmurlarına bulutlar çizdik. Ağaçları çiçeklerle, tomurcuklarla bezedik. Balkonlarımızı, camlarımızı al bayraklarla süsledik, sokakları marşlarla inlettik. Yüz yıllık bir millet egemenliğimizi, çocuklarımıza bir bayram coşkusuyla emanet ettik. Bugün bu ülkenin yarını olarak gördüğümüz her bir çocuğumuzun sevinci, umudu, gururu 100 yaşında. Bugün 100 yıllık bir bayrama uyandı çocuklarımız, gülüşlere, sarılmalara, sevinçlere uyandı. Onlara bu sevinci ve gururu armağan eden Başöğretmen Atatürk’e ve milli irademizin tecelligahı gazi meclisimizi var eden tüm şehit ve kahraman gazilerimize, minnet ve şükranla…” ifadelerine yer verildi.

Tören, günün anlam ve önemini belirtir şiir ve şarkı dinletileriyle sona erdi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68