24 Kasım Öğretmenler Günü Yatağan'da Kapsamlı Etkinliklerle  Kutlanıyor

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verilişinin 93. yıl dönümü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü Yatağan’da kapsamlı etkinliklerle kutlanacak.

24 Kasım Öğretmenler Günü Yatağan'da Kapsamlı Etkinliklerle  Kutlanıyor


Öğretmenler için çok özel bir yere sahip olan 24 Kasım Öğretmenler Günü Yatağan Kaymakamlığı himayelerinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Yatağan Belediyesi’nin katkılarıyla ve çeşitli kurum ve kuruluşların paydaşlığında düzenlenen etkinliklerle kutlanacak.

Kutlamalar Çelenk Sunma Töreni ile Başlayacak

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilk tören Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Çarşamba günü saat 09.15’de Atatürk Anıtına Çelenk sunulacak.  Törenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar öğretmenleri temsilen iki öğretmen eşliğinde Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü’yü makamında ziyaret edecek.

Kutlama Programı Yatağan Gençlik Merkezinde Yapılacak

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı saat 10.00’da Yatağan Gençlik Merkezinde başlayacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda hazırlanan programda mesleğe yeni başlayan ve adaylığı kalkan öğretmenler yemin edecekler.  Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edilecek. Programda Yatağan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu Ben Öğretmen Olmak İstiyorum adlı söz korosu sergilenecek.

Yarışmalarda Dereceye Girenler Ödüllendirilecek

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kademesindeki öğrencilere yönelik olarak “Benim İçin Öğretmenim” teması altında yarışmalar düzenlendi. Öğrencilerin öğretmenlere duydukları saygı ve sevgiyi pekiştirmek; “Öğretmenlerimizin kıymetini bir gün değil her gün bilmemiz gerektiğini” onlara hissettirmek amacıyla düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve afiş yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri 24 Kasım Kutlama Programında takdim edilecek.

Öğretmenler Arası Futsal Turnuvaları yapılıyor

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Kapsamında Öğretmenler Arası Futsal Turnuvası düzenlendi. Öğretmenlerden oluşan okul takımlarının yer aldığı Turnuvalar hafta boyunca devam edecek.

Öğretmenlerden Kan Bağışı Kampanyası

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kızılay Kan Merkezi işbirliğinde Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi. Bu çok anlamlı kampanya kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Gününde Gençlik Merkezi önünde kurulacak Kızılay Mobil kan alma aracı kan bağışında bulunacak öğretmenler ve vatandaşlara hizmet edecek.

24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı kapsamında ebediyete irtihal etmiş öğretmenlere kabirleri başında dua edilecek; emekli öğretmenler ziyaret edilecek. Etkinlikler hafta boyunca devam edecek.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68