24 Ocak’a tam gaz

Barikat çocukları 24 Ocak’ta düzenlenecek olan “Büyük Ankara Yürüyüşü” için tüm hazırlıklarını tamamlarken, özelleştirmelerin geri püskürtmeye kararlı olduklarını bir kez daha haykırdılar. Öte yandan termik Santrallerin özelleştirme ihalesine katılması muhtemel 7 firmanın tüm mal varlıklarına el konulurken, enerji ve maden işçileri bu süreçte özelleştirme ihalelerinin yapılmasının ne kadar doğru bir karar olacağının tartışma konusu olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını ileri sürdüler.

24 Ocak’a tam gaz
 Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri ile kömür ocaklarının ve Ören Limanının özelleştirme kapsamına alınarak ihaleye çıkartılacak olmasına tepkiler çığ gibi büyürken, ihalelere katılması muhtemel 7 büyük firmanın mal varlıklarına el konulduğu öğrenildi.

29 Aralık’ta Milas’ta düzenlenen “ÖZELLEŞTİREMELERE KARŞI EMEK VE BAĞIMSIZLIK MİTİNGİ” düzenleyen enerji ve maden işçileri Milas Ata Park’ta yaklaşık 25 Bin kişiyi toplamayı başarmış ve büyük destek almıştı. 70’e yakın STK ile dernek ve odalardan destek olan enerji ve maden işçileri Milas’ta bu güne kadar düzenlenen en geniş katılımlı mitinge imza atmışlardı.

Maden-iş ve Tes-iş Sendikalarının öncülüğünde 24 Ocak’ta enerji ve Maden işçileri ile birlikte eş ve çocuklarının da katılımıyla düzenlenecek olan “Büyük Ankara Yürüyüşü”nün finalinde Barikat Çocuklarını Ankara’da on binlerin karşılaması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER