24 Öğrenciye Kermesli Destek

Kurbanzade Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Çarşamba günü Yatağan Cumhuriyet Caddesi'nde ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenledi. Kermesin Yatağan ve Muğla'da eğitim gören toplam 24 öğrenci yararına düzenlediğini belirten dernek yöneticileri ikinci bir etkinliğin yarın düzenleneceğini belirtirlerken, kermesi ziyaret eden Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven eğitime destek amacıyla düzenlenen benzer etkinliklerin önemine vurgu yaptı.

24 Öğrenciye Kermesli Destek
 Yatağan'da 4, Muğla'da 20 olmak üzere toplam 24 öğrencinin eğitim masraflarını üstlenen Kurbanzade Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Çarşamba günü Yatağan Cumhuriyet Caddesi üzerinde kermes düzenledi.

Tekstil ürünleri, kitap, gıda maddeleri ve daha bir çok ürünün satışa sunulduğu kermesten elde edilen gelirin ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kullanılacağını belirten dernek yöneticileri; “Kurbanzade Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Derneği olarak pek çok ihtiyaç sahibi öğrencimizin eğitim masraflarını karşılıyoruz. Destek verdiğimiz öğrenci sayısı Yatağan'da 4 ve Muğla'da 20 olarak dikkat çekiyor.

Derneğimize gelen bu bağışlar da konuda önemli rol oynuyor ancak zaman zaman düzenlediğimiz kermesler de oldukça etkili. Yatağan'da daha önce de benzer etkinlikler düzenlemiştik. Kermeslerde satışa sunulan ürünlerin tamamı kullanılmamış eşyalar. Ayrıca ev yemekleri ve pasta gibi gıda maddelerini dernek üyesi arkadaşlarımız ile hayırsever vatandaşlarımız temin ediyor. Yatağan bu konuda oldukça duyarlı. Kermesimizin ikincisini bir aksilik olmazsa Cumartesi günü düzenlemeyi planlıyoruz ve bütün Yatağanlıları en azından ziyaretimize bekliyoruz” ifadelerini kullanırken, akşam saatlerinde eşi Ceylan Tanrıseven ile birlikte kermesi ziyaret eden Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven eğitime katkı sağlayan benzer etkinliklerin önemine vurgu yaptı.

İhtiyaç sahibi öğrencilerin bu gibi destekler sayesinde daha elverişli koşullarda eğitimlerini tamamlayabileceklerini belirten Kaymakam Tanrıseven; “Dernek yöneticilerini tebrik ediyorum. İhtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkı sağlayan bu gibi etkinlikler desteklenmeli” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2013, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER