250 fıstık çamı fidanı toprakla buluştu

21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü ve okulların işbirliğiyle fidan dikme programları düzenlendi.

250 fıstık çamı fidanı toprakla buluştu
 Menteşe ve Yatağan ilçelerinde, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla 250 fıstık çamı fidanı toprakla buluştu. Menteşe ilçesine bağlı Çaybükü Mahallesi’ndeki orman arazisi ile Yatağan ilçesine bağlı Turgut Mahallesi’ndeki Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulu bahçesine, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü ile okulların ortaklaşa düzenlediği törenlerde, 250 fidan dikildi.

Etkinlikler hakkında açıklamalarda bulunan Orman İşletme Müdürü Mehmet İşçi, fidan dikim sezonunu en iyi şekilde değerlendirme gayreti içerisinde olduklarını söyledi. İşçi, “Milli Ağaçlandırma Seferberliği Kanunu ve Dünya Ormancılık Günü etkinlikleri kapsamında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından, doğa sevgisinin aşılanması, doğanın ve ormanların korunması ve geliştirilmesinin teşvik edilmesi maksadıyla ülke çapında bir takım etkinlikler yapılmaktadır. Etkinlikler kapsamında, Çaybükü ve Turgut mahallelerinde fıstık çamı fidanı dikimleri gerçekleştirilmiştir. Etkinliğimize katkı sağlayan okul idarecilerimize, öğrencilerimize ve kurum görevlilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İşçi, Dünya Ormancılık Günü etkinlikleri kapsamında tiyatro ve üç boyutlu film etkinlikleri ile etkinlikleri sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan, Çaybükü Mahallesi’ndeki fidan dikimine, Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, Turgut Mahallesi’ndeki fidan dikimine ise Turgut Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Fidan dikim törenlerinde, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından öğrencilere tohumlu kalem, şapka ve ikramlarda bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68