26 yıl aradan sonra kupa tekrar Yatağan’da

Okul Sporları Yıldız Erkekler Futbol İl Birinciliği müsabakalarını namağlup tamamlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu, futbolda 26 yıl sonra ilk defa ortaokulu düzeyinde birincilik kupasının Yatağan’a gelmesini sağladı.

26 yıl aradan sonra kupa tekrar Yatağan’da
 Okul Sporları Yıldız Erkekler Futbol İl Birinciliği final müsabakası, Marmaris Armutalan Çelik Spor Tesisleri’nde oynandı. Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’in de izlediği finalde, Yatağan 23 Nisan Ulusal Egemenlik O.O. ile Milas Semiha Altunkan O.O. yıldız erkek futbol takımları karşı karşıya geldi.

Normal süresi 1-1 biten maç, penaltılara giderken penaltı atışlarının tamamlanmasıyla Yatağan temsilcisi, Milas temsilcisini 4-2’lik skorla devirmeyi başardı ve il birincisi oldu. Milas temsilcisi ise, il ikincisi oldu. Her iki takım, 18-21 Nisan tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek olan bölge birinciliği müsabakalarına katılacak.

Okulun beden eğitimi öğretmeni Veysel Fakılı yönetiminde çıktığı 7 maçı da kazanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik O.O. takımının oyuncularının tamamı ise, Yatağanspor U-14’te top koşturuyor.

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu takımının Yatağan’ı Muğla’da en iyi şekilde temsil ettiğini kaydederek, “Okullarımızdaki sportif faaliyetlere vermiş olduğumuz önem sonucunda, başarılarımız artmıştır. Bunlardan birisi de ortaokullar arasında düzenlenen turnuvada il şampiyonu olmuştur. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve velilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca çocuklarımızın bu seviyeye gelmesinde büyük katkısı olduğunu düşündüğüm Yatağanspor’un antrenörlerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Aylin Tuzcu Kılınç ise, okul takımının elde ettiği başarının en son 26 yıl önce Yatağan’dan bir okul takımı tarafından kazanıldığını ifade etti. Öğrencilerin elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu kaydeden Kılınç, “Başarılarından dolayı öğrenci, öğretmen ve velilerimizi kutluyor, desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Hasan Haşmet Işık ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Baykal’a teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68