282 dairelik TOKİ konutları için müracaatlar başladı

Yatağan Belediye Meclisi tarafından yapılan başvurunun ardından AK Parti Muğla milletvekillerinin girişimleriyle hızlandırılan TOKİ projesinde sona gelindi. Kısa bir süre içerisinde ihalesi yapılması planlanan proje ile TOKİ tarafından dar gelirli aileler için Yatağan’a 282 konut yapılacak.

282 dairelik TOKİ konutları için müracaatlar başladı

 Yatağan Belediye Meclisi’nin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) yaptığı başvurunun ardından AK Parti Muğla milletvekilleri Hasan Özyer ve Hasan Kökten’in girişimleriyle hızlandırılan Yatağan’a TOKİ konutları yapılmasıyla ilgili projede sona gelindi. Konuyla ilgili olarak Özyer ve Kökten tarafından yazılı basın açıklaması yapılırken, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık da konutlar için başvuruların başladığını duyurdu.

Milletvekilleri Özyer ve Kökten tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, projenin başlatılmasında emeği geçen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve TOKİ yöneticilerine teşekkür edilirken, dar gelirli vatandaşlara yönelik çalışmalara daha da ağırlık verileceği kaydedildi.

Yapılan açıklamada, TOKİ tarafından, Madenler Mahallesi Büyükalan mevkii 693 numaralı parselde toplam 282 konut projesinin hazırlandığı ve başvuruda bulunmak isteyenlerin Yatağan Belediyesi’ne 27 Temmuz ile 11 Eylül tarihleri arasında başvuruda bulunabileceği belirtildi.

Proje kapsamında, 198 konutun 2+1, 84 konutun ise 3+1 olarak yapılacağı öğrenilirken, dar gelirli vatandaşların 2+1 konutlara 4 bin lira başvuru ücretini yatırdıktan sonra, 180 ay vadeyle 94 bin liraya, 3+1 konutları ise 6 bin lira başvuru ücretini ödedikten sonra, 120 ay vadeyle 138 bin liraya alabileceği öğrenildi.

Ayrıca Muğla milletvekilleri Hasan Özyer ve Hasan Kökten, diğer ilçelerde de dar gelirli vatandaşların talepleri doğrultusunda uygun fiyatlı konut yapımı amacıyla arsa arayışı çalışmalarının sürdürüldüğünü açıkladı. Bu tür sosyal çalışmalara ağırlık vereceklerini söyleyen vekiller, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve Yatağan Belediye Meclisi’nin, TOKİ projesinin yerelde yürütülmesine katkılarının önemli olduğunu ve Işık’ın desteğinin çalışmalara güç vereceğini belirterek, Muğla'ya yatırım ve hizmetlerinin kesintisiz olarak sürdürüleceğini ifade ettiler.

TOKİ’ye başvurular başladı

TOKİ projesinde sona gelinmesiyle birlikte müjdeli haberi veren Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Belediye Toplantı Salonu’nda düzenlediği toplantıyla projenin detaylarını anlattı.

Uzun bir süredir Başkanlık ve Belediye Meclisi olarak Yatağan’a TOKİ’nin kazandırılması için çaba harcadıklarını söyleyen Işık, projenin sona gelmesinde katkıda bulunduğu için AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer’e teşekkür etti.

Yatağan’a kazandırılan proje ile 282 dar gelirli ailenin ev sahibi olma mutluluğunu yaşayacağını vurgulayan Işık, başvuruların birinci günü olmasına rağmen 50’ye yakın müracaatın olduğunu ve böyle giderse ikinci etap çalışmaları için yeni bir yer arayışlarına gideceklerini söyledi.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2015, 15:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsz
Adsz - 5 yıl Önce

Bozarmuttaki toki gbi olmz ins adamlar hc brsyini duzgun ypmmslr ve bir bucuk yilda 50 tl zam gldi toplm buna dar gelirliye yrdm degil menfaatcilik denir

durdane colak
durdane colak - 5 yıl Önce

Böyle bir çalışmadan dolayı yatağan belediyesine ve belediye başkanını hasan haşmet ışık' a hasan kökten ve hasan özyere çok teşekür ederim

Erdal pisi
Erdal pisi - 5 yıl Önce

Ödemeler biraz fazla 4000 lira peşin olup 6000lira inşaat başlayınca aylık ta
460 lira taksitle diyorlar 3-1 ler 970 tl ödemesi var dar gelirliler çok zor öder bu parayı

Sevilay onay
Sevilay onay - 4 yıl Önce

Toki evlerinden Birtane sahip olmak istiyordum ama mugla yatagandan

Sevilay onay
Sevilay onay - 4 yıl Önce

Kira oder gibi 350 tlmi vercez ev sahibi olmak icin toki evlerine yatagan da varmi

perihandursun
perihandursun - 4 yıl Önce

Emekli gurubu kurasi ne zaman

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68